SERIÁLY.kinema.SK

Revenge – pilot 1×00

TestPilot september 9., 2011

V posledných dňoch sa Internet len hmýri upútavkami na seriálové novinky nadchádzajúcej sezóny. Niektoré sa vlečú cez desiatky minút a neprinesú nič zaujímavé, iné trvajú len pár minút a stoja za opakované pozretie. Tak, či tak ide len o pár scén zo seriálov mixovaných s rozhovormi, v ktorých sa herci a štáb dušujú, že ide o to najlepšie, čo sa na obrazovkách objavilo za posledné roky … Našťastie sa do guláša upútaviek dostalo aj pár plnohodnotných pre-air pilotných epizód. Jednou z nich bol aj pôvodný pilot k seriálu Revenge, ktorý bude mať televíznu premiéru 21. septembra.

Hodnotenie seriálu podľa jeho prvých minút je ťažké, hlavne keď ide o dramatický seriál, ktorý stojí na charakteroch a na zaťahovaní divákov do deja.

V tomto momente mám v podstate tri možnosti … buď načrtnem dej a nechám rozhodnutie na vás, alebo nechám dej na pokoji a budem sa držať svojich dojmov zo sledovania, alebo sa pokúsim urobiť mix dvoch predchádzajúcich možností. Chvíľu som uvažoval, či sa mi nad tým oplatí zamyslieť a potom ma osvietilo, sme predsa na Internete … nikoho nezaujíma čo si myslím, takže poďme k veci.

Hlavná hrdinka Emily Thorne prichádza do letoviska známeho ako The Hamptons ako nevinne vyzerajúca a dobre zaopatrená mladá žena. Nestihne si ani vybaliť veci a už je zatiahnutá do osobných problémov rodiny Graysonovcov, ktorí sú považovaní za miestnu šľachtu. Závisť, zrada, nevera, žiarlivosť … čokoľvek vás napadne, u Graysonovcov sa to nájde. Emily však nie je kým sa zdá a v jej blízkosti sa nič nedeje náhodou. Ak vám totiž niekto ublížil, tak pokoj duše môžete nájsť len v absolútnom odpustení alebo v krvavej pomste. A toto nie je príbeh o odpustení …

Ako už určite naznačilo to klišé zhrnutie, ktoré som zo seba horko-ťažko dostal, Revenge je dráma plná intríg, tajomstiev z minulosti, bohatých, krásnych, zdanlivo všemocných a hlavne pomstychtivých. Príbeh sa odohráva v troch hlavných dejových líniách, ktoré by sa dali označiť za dávnu minulosť (flashbacky z detstva), nedávnu minulosť (hlavná línia) a súčasnosť (úvodné scény pilotu, zásnubná párty a vražda na pláži). Už z prvých záberov na temný oceán s filozofovaním o pomste je jasné, že nepôjde o jednu z tých drám, v ktorej vás neposlúchajú deti alebo otravuje susedov pes. Tu budú padať hlavy.

V hlavných úlohách sa predstavia Emily VanCamp ako Emily Thorne, Madeleine Stowe ako Victoria Grayson, Henry Czerny ako Conrad Grayson a Gabriel Mann ako Nolan Ross. Vo vedľajších úlohách Ashley Madekwe, Nick Wechsler, Connor Paolo a Christa B. Allen. Obsadenie je bohaté na známe tváre, rozhodne sa je na čo tešiť.

Chcete, aby som to nesúvislé reptanie zhrnul do jednej vety? Zaujímavý námet, výborné obsadenie, trochu temnejšia atmosféra a raz za čas dokonca prekvapivá kľučka v príbehu. Čo viac môže divák chcieť? Viac ako jednu dobrú epizódu… Tiež berte na vedomie, že pilot vysielaný v TV bude pravdepodobne trochu iný. Zmena nastala minimálne v obsadení, Marc Blucas (otec vo flashbackoch) bol resp. bude nahradený Jamesom Tupperom.

Tento pilot hodnotím na 8/10.

“Before you embark on a journey of revenge, dig two graves.” — Confucius

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. [email protected] | september 10., 2011 o 07:20 |

    Neviem sa dočkať premiéry! Ale tých pár dní to ešte vydržím :)))

  2. Tina | september 10., 2011 o 10:06 |

    mna to zatial velmi zaujalo..tesim sa na dlasiu epizodu :)

Napíšte svoj názor