SERIÁLY.kinema.SK

Slávnostné udeľovanie cien 63. Primetime Emmy Awards za nami. Ktoré seriály resp. ktorí herci si tohto roku premenili nomináciu na sošku?

Vôbec najviac sošiek Emmy si v tomto ročníku odniesol seriál Boardwalk Empire stanice HBO. Spomedzi seriálov „veľkej 5ky4ky“ bodoval Modern Family.

Najlepší dramatický seriál: Mad Men
Najlepší komediálny seriál: Modern Family
Najlepší herec (dráma): Kyle Chandler (Friday Night Lights)
Najlepšia herečka (dráma): Julianna Margulies (The Good Wife)
Najlepší herec (komédia): Jim Parsons (The Big Bang Theory)
Najlepšia herečka (komédia): Melissa McCarthy (Mike & Molly)
Najlepší herec vo vedľajšej úlohe (komédia): Ty Burrell (Modern Family)
Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe (komédia): Julie Bowen (Modern Family)
Najlepší herec vo vedľajšej úlohe (dráma): Peter Dinklage (Game of Thrones)
Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe (dráma): Margo Martindale (Justified)
Najlepší herec (miniséria/TV film): Barry Pepper (The Kennedys)
Najlepšia herečka (miniséria/TV film): Kate Winslet (Mildred Pierce)
Najlepšia miniséria: Downton Abbey
Najlepšia súťažná reality show: The Amazing Race

Kompletné výsledky nájdete tu:



Komentáre

 1. Yukari | september 19., 2011 o 18:33 |

  Nie som šťastná z ničoho. Absolútne z ničoho. Emmy tento rok = na nič, ani program (až na Jimmyov a Rickyho Gervaisa a Outstanding Lead Actress In A Comedy Series lineup, ale to hovorím preto pretože mám Jimmyov a Rickyho Gervaisa rada), ani výsledky, takto sklamaná som z award show dávno nebola a to mám dosť malé expectations.

  Tak som sklamaná že sa neviem zrozumiteľne vyjadrovať po slovensky.

 2. Mayan | september 19., 2011 o 19:27 |

  Najlepší herec vo vedľajšej úlohe (dráma): Peter Dinklage (Game of Thrones)

  Toto je jediný výsledok, čo ma teší..

 3. Tina | september 19., 2011 o 20:03 |

  mna tesi uspech Modernej rodinky, ako aj Julianne Margulies a samozrejme ceny pre miniseriu Mildred Pierce :)

 4. JakubAsgard | september 19., 2011 o 20:08 |

  Downton Abbey to taky zaslouženě pěkně shrábnul… :-)

 5. Michal | september 19., 2011 o 21:20 |

  Sere ma Modern Family – videl som asi 10casti vobec ma to nenadchlo,nwchapme co su vsetci z toho taky nammako, preboha. V jednej kategorii kde je 5 nominovaných z toho 4 z MF ,trochu trapne nie??? Celkovo to bolo trochu nuda,cakal som daco viac Jane Lynch a podium boli super,inac ma dako nic neuchvatilo.
  Viac rad mam Oskarov, Globusy a MTV VMA….mal vyhrat Dexter a nie zase retro serial ci co to ma byt (tie dako popri historickych dost ficia ako vidim:-)

 6. Shawn | september 19., 2011 o 21:22 |

  ja tiež patrím k tým, ktorí nevedia prísť na chuť modern family, mne sa z prvej várky sitkomov ABC comedy bloku oveľa viac páči The Middle a po novom aj Happy Endings…

 7. Michal | september 19., 2011 o 21:24 |

  Neveril som ze vyhra Melissa McCarthy,ale bola mila a prial som jej to ved co to je mat jednu seriu za sebou a vharta emmy?,asi splneny zivotny sen….. :-)A skoda ze nevyhral ten Galecki z TBBT aspon by to nebolo ako minuly rok,ale aj tak jim parson je 200x vtipnejsi ako alec baldwin ci steve carel !!! :-) moj nazor

 8. sareth | september 19., 2011 o 21:57 |

  to Michal, schawn: Bohužiaľ nie každému Modern Familiy sadne. Pozerali ste s českým dabingom? Ten je veľmi vydarený. Mňa to chytilo už po pár častiach.

  Ja som tiež napríklad vôbec neprišiel na chuť Mad Men-ovi. Áno, tá doba je vykreslená veľmi autenticky, ale nič sa tam nedeje a je to strašná nuda, a keď vidím ako tam v každej scéne stále fajčia tak mi s prepáčením na grc.

 9. Loooki | september 19., 2011 o 22:17 |

  Ako povedala Jane Lynch: Modern Family Awards :/ MF mám náhodou veľmi rád, ale nie natoľko aby mali vlastné odovzdávanie :/

  @sareth: Videl som jednu časť s čekým dabingom a nikdy viac, veď Sofia Vergara mala normálny hlas…WTF? vážne je veľmi vydarený?

  V Mad men sa nič nedeje? Podľa mňa kvalitná dráma, neviem sa dočkať V.série.

 10. lubosi | september 20., 2011 o 12:20 |

  Súhlasím s Loookim. Originálny dabing sa s českým nedá porovnať, na Sofii mám rád práve kolumbijský prízvuk.
  A čo sa týka Emmy, výsledky nič moc. V kategórii herečka komediálneho seriálu je minimálne Betty White o mnoho lepšia.

 11. Mayan | september 20., 2011 o 12:35 |

  V najlepšom dramatickom seriáli mal byť jednoznačne víťazom Game of Thrones..

 12. Andy | september 20., 2011 o 20:08 |

  No dokelu, na koho skôr reagovať? :)

  Yukari: Mám z toho podobné pocity, aj keď nejaké drobné pozitíva by sa možno našli, ale fakt minimum.

  Michal: Ja to mám podobne, Modern Family sa mi zdá zúfalo nevtipný. Miesto vypointovaných dialogov v iných sitcomoch tu divák dostane niečo, čo je možno papierovo vtipné, ale v akcii ani omylom.
  A k tým hromadným nomináciám: Pri Anjeloch v Amerike som chápal, prečo má v podstate každý herec, čo v tom hral nomináciu, ale tu tomu vôbec nerozumiem.

  Shawn: Sme na tom rovnako, keď si vezmem len priame porovnanie s The Middle, Modern Family nemá šancu.

  sareth: Ja by som Mad Men asi opísal rovnako. Vidieť toľko oblekov a cigariet pokope musí byť škodlivé dokonca aj cez obrazovku. :)

  Loooki: Mne sa tiež vidí, že má v českom dabingu Sofia Vergara normálny hlas a tá akože vtipnosť je v tom, že občas vysloví iné slovo než to, čo myslela (aspoň podľa jednej časti čo som videl).

  lubosi: Tak je. Betty White by kľudne mohla byť v kategorii televízny maskot, ktorý niekam občas na pobavenie príde povedať jednu vetu, však svoje si už dávno odkrútila, ale ona vo svojom veku zvláda jednu z hlavných úloh v komediálnom seriáli a je lepšia než veľa jej mladších hereckých kolegýň.

  Mayan: Súhlasím a rozmýšľam ako definovať najlepší seriál. Asi by mal byť tak komplexný, že sa v ňom spájajú k dokonalosti dovedené jednotlivé kategorie tvoriace celok. Encyklopedický príklad ako taký seriál vyzerá je práve Game of Thrones. Ano, pre niekoho možno herecky vyčnieva Dinklage, možno kráľ Marka Addyho, ale v podstate to nie je ten typ seriálu, kde si poviete, že to a to bolo skvelé a koniec. Pravý opak, tu sa to proste zišlo a zíde sa to len málokde a nevyčnieva v podstate nič, lebo latka v každom ohľade je nastavená strašne vysoko. Takýto seriál má vyhrať tú kategoriu. Mali by oceňovať odvážne, novátorské projekty, kam Mad Men síce tiež patria, ale nie niekoľkýkrát po sebe.

 13. Michal | september 22., 2011 o 11:35 |

  Andy: mas opravdu nie som extra fanusik historickych filmov ci serialov ale tiez by si urcite viac zasluzil vyhrat Games of thrones nez Mad Men,,, dexter nevyhral vsetci dobre vieme preco:)

Napíšte svoj názor