SERIÁLY.kinema.SK

Hoci u nás patrí Wonder Woman k menej známym superhrdinom, za veľkou mlákou patrí práve k tým najpopulárnejším (čomu ja osobne celkom nechápem, ale okej). Od jej zrodu v roku 1941 sa jej príbehu dostalo mnoho pokračovaní a dokonca sa jej dostalo aj seriálového a filmového (animovaného) spracovania. Televízia NBC sa Wonder Woman rozhodla vzkriesiť opäť, ale veľmi sa jej to nepodarilo.

Pilot sa začína priamym vhupnutím do deja, teda sa nedozvedáme ako sa Wonder Woman dostala k svojim schopnostiam. To je aj jediná vec, ktorá sa mi na tomto pilote páčila, ak mám byť úplne úprimná. Ale zase na druhej strane sa vôbec nič neobťažovali nevysvetľovať a ak ste ako ja – teda nemáte ani šajn o tom, že Wonder Woman je vlastne „kick-ass“ princezná Amazoniek – tak budete dosť mimo.

V tejto verzii príbehu vlastní Wonder Woman a.k.a. Diana Prince (Adrianne Palicki) spoločnosť Themyscira, ktorá – ak som to správne pochopila – vyrába jej akčné figúrky a iný merchandise a tým financuje jej vyšetrovanie a podobne. V pilote Wonder Woman pracuje na prípade farmaceutickej firmy, ktorej lieky zabíjajú mladých športovcov. Na čele danej firmy stojí taktiež žena – Veronica Cale (Elizabeth Hurley), čo – ak som to správne pochopila – malo do sveta vyslať nejakú feministickú správu?

Pretože ak to bol cieľ, tak sa veľmi nevydaril. Diane vystupuje proti tomu, aby do predaja šla jej akčná figúrka s enormným poprsím. Čo je trochu pritiahnuté za vlasy, keď sa človek pozrie na jej kostým (ktorý si sama navrhla). Nehovoriac o tom, ako fňuká za svojím bývalým priateľom, ktorého nechala v New Yorku, aby mohla v Los Angeles bojovať so zločinom (to v NYC majú nulovú zločinnosť?). Človeku hneď dôjde, že tie jej flashbacky na ich poslednú spoločnú večeru sú prudko samoúčelné a do konca pilotu čaká, kedy sa ten týpek zjaví a keď si už myslí, že bude toho trápneho zvratu ušetrený, v posledných 4 minútach sa tá trubka ukáže. Ach.

Zápletka je dosť o ničom, „vyšetrovanie“ takisto (v podstate Wonder Woman na tlačovke povie, že za všetkým stojí Veronica Cale a vôbec ju netrápi, že nemá žiaden dôkaz) a o duchaplných dialógoch alebo postavách nemôže byť ani reči. Tak som dúfala, že možno efekty to nejako zachránia, ale pekne som sa mýlila. Okrem bojových scén vyzerá strašne lacno aj oblek a doplnky Wonder Woman (Tie náramky,čo má na ruke, ktoré vyzerajú ako z umelej hmoty? Tak tie odrážajú náboje. Hej.). No, ale ten vyzerá pofidérne sám o sebe aj v komiksovej verzii.

Jeden by si myslel, že po fiasku s The Cape si dá NBC od superhrdinov pokoj. Tak ale aspoň tento nepodarok ostal iba v pilotnom štádiu. Ak vás neodradí moje hodnotenie (2/10), tak si to môžete pozrieť. Ak máte chuť na nejakú kvalitnú sprostosť.Komentáre

 1. Láší | august 4., 2011 o 16:24 |

  :D :D :D :D Dobre som sa zasmial. Akurát sa mi to sťahuje, chcem sa zasmiať ešte viac

 2. kuki164 | august 4., 2011 o 16:32 |

  Vyzerá to na zápletku dobrého pornofilmu. :D

 3. serieslover | august 4., 2011 o 16:38 |

  kuki164: uz je http://www.comicbookmovie.com/fansites/joshw24/news/?a=25812

 4. Michal | august 4., 2011 o 17:26 |

  kokos to si nepozrem ani keby tam bola naha :-) hovadina riadna…

 5. kuki164 | august 4., 2011 o 17:34 |

  serieslover: paráda :D

 6. Arax | august 4., 2011 o 18:10 |

  kuki164 & serieslover: keby producenti obsadili Tori Black, mozno by to aj niekto pozeral … a debilne dialogy by absolutne nevadili :D

 7. Matt | august 14., 2011 o 11:43 |

  Ono to nebolo az tak strasne vo vsetkych aspektoch, bez tych lan ktore nestihli vyretusovat su akcne sceny celkom fajn ale inak je cela zapletka postavena samozrejme na hlavu a elementarna logika dost casto absentuje. Pri pohlade na Adriane Palicki ktora vsak naozaj v kostyme vyzera ako Wonder Woman som sa kazdopadne nestihal nudit :) Ze z toho nevznikol plnohodnotny serial mi vobec nie je luto.

Napíšte svoj názor