SERIÁLY.kinema.SK

Fanúšikovia britského seriálu The Inbetweeners sa museli na jar tohto roku rozlúčiť so štvoricou najlepších kamarátov, hlavných hrdinov. Sitkom má na konte tri série a vysielala ho od roku 2004 odnož Channelu 4 – E4. Táto televízia sa zaoberá mladým divákom a pod jej značku patria mnohé kultové diela, ako napríklad Skins, či Misfits. Pre The Inbetweeners mal umieráčik zazvoniť definitívne v marci, ale tvorcovia sa rozhodli, že v lete uvedú do kín záverečný film.

Hlavnou dejovou líniou seriálu bolo dospievanie štyroch Britov. Okrem ich každodenných starostí v škole sa príbeh sústredil na ich (ne)úspechy s dievčatami. Jednalo sa o špecifický sitkom, ktorý si nebral servítku pred ústa a so štipkou humoru ukazoval autentické správanie mladých mužov. Z prakticky neznámych štyroch mladíkov spravil hviezdy a seriál bol oceňovaný mnohými kritikmi (na konte má napríklad aj cenu BAFTA).

Predaj DVD nosičov v boxsete obsahujúcom celý sitcom však bol žalostný. Vytvorenie filmu preto bolo krokom do neznámych vôd. Ukázalo sa však, že obavy boli neopodstatnené. Fanúšikovia totiž radšej investovali do lístka do kina aby mohli zažiť nové patálie spolu s Willom a jeho kamarátmi. Film The Inbetweeners Movie priniesol, na veľké prekvapenie, rekordné tržby v domácej Veľkej Británii. Za prvý víkend tam zarobil viac ako za rovnaký čas Hangover 2, noví Piráti a absolútne rozdrvil Cowboys and Aliens. V tomto roku sa teda s tržbami umiestnil na druhom mieste za posledným Harrym Potterom (v Británii). Stal sa dokonca najzárobkovejšou britskou komédiou a tým zosadil z trónu Bridget Jones´s Diary 2.

Zdroj: guardian.co.uk

Dej filmu naväzuje na miesto, kde seriál skončil. Chalani končia strednú školu, s babami im to stále veľmi nejde a tak sa rozhodnú pre dobrodružstvo. Vydávajú sa na letnú dovolenku do Grécka, ale za ruinami a pamiatkami rozhodne nie. Na to, či sa im konečne podarí uloviť nejaké baby a ako to celé so štvoricou hrdinov dopadne si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Rozhodne to však bude stáť za to!

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. studo | august 25., 2011 o 16:42 |

  toto bol super serial, skoda ze ten film nejde aj u nas, radsej by som siel na toto ako na polku tych „blockbusterov“ ktore su toto leto v kine…

 2. iwka | august 25., 2011 o 17:11 |

  aaah ja už to chcem vidiet!! :D u nás v kine to na 90 percent nebude že?

 3. Shawn | august 25., 2011 o 17:32 |

  Veľmi nepravdepodobné, u nás seriál nebežal a britské seriály majú ešte menšiu internetovú fanúšikovskú základňu ako tie americké, a keď už nedali Glee film, tak Inbetweeners tiež nedajú… Aj keď toto je klasický film a možno ani nie je potreba poznať seriál…

 4. Michal | august 25., 2011 o 17:56 |

  studo: ja ani necakam ze to pojde v kine ci v TV, jedine stiahnut treba :-) tiez som videl vsetky casti a je to super…

 5. studo | august 25., 2011 o 21:10 |

  michal: presne ako hovoris :)

 6. MartinDeBill | august 26., 2011 o 09:46 |

  ale Glee film nie je film .. to ako keby som si kupil na DVDcku Michael Flatley´s Lord fo the Dance.

Napíšte svoj názor