SERIÁLY.kinema.SK

Rozhlas a Televízia Slovenska (ďalej len RTVS) uvedie v septembri na trh seriálovú novinku vlastnej tvorby s názvom Zlomok sekundy. Jedná sa o 14-dielny epický príbeh z prostredia záchranárskeho strediska, ktoré zasahuje pri dopravných nehodách. Na obrazovke ho po prvý krát uvidíme už v nedeľu 4. septembra v hlavnom vysielacom čase, tesne po ôsmej hodine večer (oproti ČSMT).

Jedná sa o jedinečný slovenský projekt, ktorého poznávacou značkou budú akčné scény nakrútené úplne inak, než v iných slovenských seriáloch.

Zlomok sekundy je pôvodný seriál, ktorý sa bude odohrávať, prirodzene, na Slovensku a okrem deja bude obsahovať viac než 20 profesionálnych zásahov pri dopravných nehodách, odohrávať sa bude vo všetkých ročných obdobiach a v pestrých exteriéroch. Stál takmer 2,9 milióna eur a v hlavných úlohách sa predstavia prvotriedni herci – Klára Issová, Martin Mňahončák a Roman Luknár. Okrem nich na obrazovke uvidíte Mariána Slováka, Božidaru Turzonovovú, Soňu Valentovú, Ivana Romančíka, Jána Koleníka, Zuzanu Mauréry, Kamila Mikulčíka, Vladimíra Kobielskeho a mnoho ďalších.

Hlavná príbehová línia je rozdelená do štrnástich na seba nadväzujúcich častí: „Je to epické rozprávanie o dobe, v ktorej žijeme. Nastoľuje otázky o trvácnosti základných morálnych hodnôt, o cene ľudského života, o pohnútkach k zrade a bezcharakternosti, o potrebe lásky, férových vzťahov a ohľaduplnosti. Rozprávanie, ktoré je obohatené aj o edukatívny apel, určený všetkým účastníkom cestnej premávky, je rámcované bežným životom záchranárskeho strediska, špecializovaného na zásahy pri dopravných nehodách.“ – píše sa v tlačovej správe.

Na seriáli sa podieľali odborní poradcovia z hasičského, či policajného zboru, taktiež traumatológovia, neurochirurgovia a pediatri. Nebude to žiaden prvoplánový seriál, na tlačovej konferencii usporiadanej pre Zlomok sekundy sa autorka scenáru Petra Kolevská priznala, že projekt driemal už takmer desať rokov v jej hlave a vďaka príspevkom RTVS, Ministerstva kultúry a Audiovizuálnemu fondu ho konečne môže priniesť na obrazovky. Na režisérsku stoličku si sadla Ľuba Vančíková. Seriál bude oplývať špecifickou črtou – bude v ňom znieť špeciálne preň komponovaná hudba, ktorej autorom je Ľubomír Horňák.

Na obrazovkách Jednotky si ho budeme môcť vychutnať hneď od úvodu septembra a bude tvoriť highlight jesennej vysielacej štruktúry. Nakrúcalo sa 126 dní v okolí Bratislavy a na Záhorí, a to v HD kvalite. Pre seriál je pripravená pomerne veľká reklamná kampaň. Zostaňte nám verní, v nasledujúcich týždňoch sa dozviete niečo viac o deji tohto seriálu a iba u nás nájdete k nemu aj TestPilot, teda recenziu úvodnej časti.

Pozrite si prvú upútavku k seriálu Zlomok sekundy, ktorá uzrela svetlo sveta na dnešnej tlačovej konferencii:

Zdroj: RTVS.Komentáre

 1. Marcoz | august 11., 2011 o 17:13 |

  Vyzerá to dobre, len… zas tí istí herci ako všade inde. Mohli dať aspoň jednu hlavnú úlohu niekomu menej známemu…

 2. Peter | august 11., 2011 o 20:40 |

  Myslím si, že najhorší vysielací čas aký si mohli zvoliť… prečo to nedali napríklad na pondelok? Proti ČSMT to jednoducho šancu nemá a po druhé Jednotka bude musieť vynaložiť obrovské prachy na promo a nielen na tento seriál, ale celkovo na propagáciu Jednotky, aby sa k nej vôbec diváci vrátili. Opäť zbytočne vyhodené peniaze a všetko im zhorí v prime-time ako fakľa.

 3. Michal | august 11., 2011 o 22:03 |

  Hej vyzera to super ,zopar dielov pozriem kedze ja uz ZIADEN slovensky serial nekukam, ale suhlasim s nazorom Marcoza-…

 4. Weasley | august 12., 2011 o 00:27 |

  Mám zmiešané pocity, na jednej strane sa mi páči ten nápad s eštebákom, na druhej strane je obsadenie niektorých postáv známymi hercami (z iných seriálov), s čím sa ale asi nedá nič robiť, keďže Slovensko nie je nejak veľká krajina a ak chce človek sledovať sk seriály, tak si na to asi musí zvyknúť.
  Každopádne držím prsty, nech im to vyjde.

 5. JuH | august 12., 2011 o 21:37 |

  „Je to epické rozprávanie o dobe, v ktorej žijeme. Nastoľuje otázky o trvácnosti základných morálnych hodnôt, o cene ľudského života, o pohnútkach k zrade a bezcharakternosti, o potrebe lásky, férových vzťahov a ohľaduplnosti. Rozprávanie, ktoré je obohatené aj o edukatívny apel, určený všetkým účastníkom cestnej premávky, je rámcované bežným životom záchranárskeho strediska, špecializovaného na zásahy pri dopravných nehodách.“

  tedy telenovela spronzorovana Besipem? :-(

  ocenuju kvalitu slovenske tvorby poslednich let (Mesto tienov a Dr. Ludsky jsou serialy, ktere v ceskych serialech nemaji konkurenci), ale tohle zni fakt desne…

Napíšte svoj názor