SERIÁLY.kinema.SK

Káblová televízia A&E dala zelenú 4-hodinovej minisérii s názvom Bag of Bones, založenej na rovnomennom bestsellere z pera Stephena Kinga. Podľa scenára Matta Vennea, ktorý sa nebál napísať ani sequel pre filmy Mirrors či The White Noise, ju zrežíruje Mick Garris (The Shining, The Stand). Miniséria pozostávajúca z dvoch celovečerných filmov by sa mala začať nakrúcať (v Novom Škótsku, Kanade) už v auguste a premiéru by mala mať ešte koncom tohto roka. Do hlavných úloh boli obsadené samé zvučné mená: Pierce Brosnan (James Bond), Annabeth Gish (Brotherhood, The X Files) či speváčka Kelly Rowland (Freddy vs. Jason). Ak nie ste Kingovým fanúšikom a netušíte o čom Bag of Bones je, tak tu je krátky popis:

Spisovateľ Mike Noonan (Brosnan) nie je schopný zmieriť sa s náhlou smrťou svojej manželky Jo (Gish). Na základe sna sa rozhodne navštíviť ich dom pri jazere, kde sa však ocitá uprostred boja o opatrovníctvo, ktoré vládne medzi dcérou mladej a atraktívnej vdovy a bohatým starým otcom dieťaťa, a kde musí čeliť mysterióznym návštevám z onoho sveta, neustále sa stupňujúcich nočných môr či uvedomenia si, že jeho zosnulá žena mu má ešte čo povedať.

Pre stanicu A&E to bude prvý miniseriál od roku 2008, kedy v rámci rebrandingu s rekordnou sledovanosťou odvysielala minisériu The Andromeda Strain. Medzitým sa pokúšala presadiť s viacerými vlastnými seriálmi (The Cleaner, The Beast), no úspech jej priniesol až seriál The Glades a do povedomia sa dostala aj vďaka záchrane seriálového projektu Breakout Kings.

Z Kingových diel bol naposledy formou minisérie sfilmovaný Desperation. Minisériu založenú na tomto diele odvysielala v roku 2006 stanica ABC, podobne ako väčšinu minisérií, pre ktoré boli námetom Kingove diela (napr. Rose Red alebo Storm of the Century).

VIAC O TITULE: , , ,Napíšte svoj názor