SERIÁLY.kinema.SK

V programových plánoch kanadskej stanice Showcase na nadchádzajúce obdobie sa objavila miniséria s názvom World Without End, čím sa oficiálne potvrdili fámy o „pokračovaní“ minisérie Pillars of the Earth, ktorá vznikla podľa rovnomenného bestselleru Kena Folletta z roku 1989, keďže World Without End je tiež názov knižného pokračovania tohto diela z roku 2007.

Sequel sa odohráva v rovnakom fiktívnom mestečku ako Piliere Zeme – Kingsbridge, no o dve storočia neskôr. Sleduje dokonca potomkov niektorých postáv známych z pôvodného diela. Jeho hlavnými dejovými líniami sú 100-ročná vojna a Čierna smrť. Miniséria World Without End by mala byť 8-dielna a bude sa nakrúcať v Maďarsku, rovnako ako jej predchodca.

Stoja za ňou opäť Tandem Communications a Scott Free Films, z kanadskej strany Take Five Productions (namiesto Muse Entartainment), aj preto bude vysielaná na Showcase. V USA, ale aj na Slovensku ju budú vysielať stanice, ktoré vysielali aj Pillars: teda Starz, ktorá to potvrdila v tlačovej správe, resp. JOJka, ktorá nám to exkluzívne prezradila. Tá vďaka spolupráce s nemeckým Tandemom má rezervovanú aj ďalšiu pripravovanú minisériu, a to Pompeii, ktorú adaptuje z rovnomenného diela Roberta Harrisa scenárista Robert Town (Chinatown).

VIAC O TITULE: , ,Komentáre

  1. Titi | jún 2., 2011 o 18:24 |

    Áno, áno, áno! Chceme aj túto minisériu. A dúfam, že pred WWE zreprízujú aj POTE. Bolo to to najlepšie, čo sa cez Vianoce vysielalo. A Pompeje nech nám tiež JOJ odvysiela.

Napíšte svoj názor