SERIÁLY.kinema.SK

Čas od času sa za veľkou mlákou rozhodnú spraviť remake úspešného zahraničného seriálu. Túto sezónu voľba padla na dánsku detektívku Forbrydelsen a austrálsky komediálny seriál Wilfred. Ten si pod palec vzala odnož americkej stanice Fox – FX.

Ryan (Elijah Wood) prežil celý svoj život podľa očakávaní okolia, čo ho doviedlo až k pokusu o samovraždu. Ten sa mu, našťastie, nevydaril, pretože sestra-lekárka (Dorian Brown) mu namiesto liekov proti úzkosti dala obyčajné cukríky.

V deň nástupu do nového zamestnania sa jeho život od základov zmení, keď ho jeho susedka Jenna (Fiona Gubelmann) požiada, aby dozrel na jej psa Wilfreda (Jason Gann). Avšak pre Ryana nie je Wilfred len obyčajným psom. Kým iní v ňom vidia obyčajného orieška, Ryan Wilfreda vníma ako Austrálčana v psom obleku.

Pre Ryana sa takto začína nová kapitola jeho života, keď sa začne riadiť radami Wilfreda. O správnosti Wilfreda ako vzoru by sa dalo polemizovať – nemá práve najvyberavejší slovník ani spôsoby a fajčí nielen cigarety, ale aj marihuanu. No naučí Ryana ako si užívať život bez toho aby myslel na následky svojich činov.

Samozrejme, že väčšina humorných scén ťaží z faktu, že diváci a Ryan vnímajú Wilfreda ako človeka v psom obleku. Preto inak normálne výjavy zo života psíčkarov ako napr. prehnaná náklonnosť psíkov k plyšovým hračkám alebo k nohe majiteľa a olizovanie tváre pôsobia humorne alebo aspoň úsmevne. Mne osobne humor spojený s Wilfredovými telesnými prejavmi nesadol až tak veľmi ako jeho odvrávanie a poznámky.

Hlavnou hviezdou obsadenia má byť Elijah Wood a hoci nie je zlý, Jason Gann ho rýchlo strčí do vrecka. Wilfreda stvárnil tiež v austrálskej verzii, na ktorej sa podieľal aj ako tvorca a scenárista.

Wilfred pôsobí v ponuke komediálnych seriálov (a vlastne seriálov vôbec) veľmi sviežo a originálne. Nejde o sitcom, hoci má dvadsaťminútový formát – postavy nesedia stále na jednom a tom istom gauči a v obľúbenej krčme a takisto chýba aj klasický otravný smiech v pozadí. Prirátajte si k tomu ešte sympatickú ústrednú dvojicu a zaujímavú kameru a máte skvelý a originálny seriál na leto. Pilot hodnotím 7,5/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. mummy | jún 26., 2011 o 13:44 |

    Mne tento druh humoru príliš nesedí, párkrát som sa síce zasmiala, ale väčšinu času som si myslela „WTF?!“

  2. misacik777 | jún 26., 2011 o 20:20 |

    nejako som tu cast nepobrala…kde ma ten pribeh pointu?

Napíšte svoj názor