SERIÁLY.kinema.SK

Seriál The Protector (pôvodne Exit 19), ktorý sa 12. júna 2011 chystá uviesť káblová televízia Lifetime, sa nerodil ľahko. Pilotnú objednávku dostal ešte v roku 2008 od stanice CBS, ktorá však seriál napokon neobjednala (aj napriek tomu, že hlavnú úlohu v pilote stvárnila Geena Davis).

V júli 2009 stanica Lifetime oznámila, že projekt prevezme, v júni 2010 dala nakrútiť nový pilot s Ally Walker v hlavnej úlohe a začiatkom tohto roka dala zelenú 13-dielnej 1. sérii, ktorú produkujú ABC Studios a CBS TV Studios.


V The Protector bude účinkovať aj Emmanuelle Vaugier (CSI: New York), ktorá popri tom naďalej ostáva na vracajúcej sa báze v seriáloch Covert Affairs a Lost Girl.

Stanica Lifetime, ktorá v súčasnosti má iba dva vlastné seriály (Army Wiwes, Drop Dead Diva), sa okrem The Protector chystá ešte tento rok uviesť aj ďalší nový seriál. Against the Wall, rodinnú drámu zasadenú do Chicaga o policajtke (Rachael Carpani: The Glades, McLeod´s Daughters), ktorá má troch bratov – policajtov, no naruší vzťahy, keď sa rozhodne prejsť na vnútorné oddelenie.

VIAC O TITULE: ,Napíšte svoj názor