SERIÁLY.kinema.SK

Policajná/rodinná dráma The Protector sa vyplavila na breh káblovky Lifetime po troch rokoch produkčných prieťahov. Sústredí sa na život detektívky Glorie Shepherdovej, ktorá jednou rukou udržiava funkčnú rodinu a druhou rieši zločiny v Los Angeles. Hlavnú postavu stvárnila Ally Walker, ktorú môžete poznať z drámy Sons of Anarchy.

V skratke – seriál The Protector ako kriminálka neprejde. Zvlášť nie v júni 2011, kedy sa na obrazovky vracajú hitovky ako najlepšie kamarátky/manželky na veky vekov Rizzolli and Isles, poloboh/poloblázon Luther a otvárajú sa originálne a vibrantné procedurálky ako v edinburgskom starom meste zasadený Case Histories. Už vôbec nie s takým slabým scenárom. Niekoho na ceste odniekiaľ zabilo. Zjavne bez dobrého dôvodu. No, táto premisa platí pre pilot The Protector, ako aj pre Suchoňovu Krútňavu. Kým v národnej opere aspoň nájdeme pointu („Alkoholizmus je zlý“), Ally Walker dochádza celých 42 minút k zisteniu, že za všetko môžu kabelky. Alebo niečo podobne fádne.

Je na segmentoch s rodinnou drámou niečo k pozretiu? Ak nie ste divák ako ja, ktorý sa pri neopodstatnenom riešení rodiny celý vyhádže, tak asi áno. (Pričom sa priznávam, že rodina Pondovcov z Doctora Who je obsesia mojich posledných týždňov. Ale tam tá rodina dáva zmysel a je úplne krutoprísna!) Synovia hlavnej kočky sú otravní a kradnú trpaslíkov (WTF, dude?), jej brat má zmysel, len keď labzuje po dome bez oblečenia. Jej parťáčka (ktorú stvárňuje inak fenomenálna Tisha Campbell-Martin) je jediné, čo dodáva seriálu trochu šťavy. Žiaľ, je tam len na to, aby sme lepšie pochopili, aká je Ally Walker úžasná, že sa stará o celú rodinu a chytá zločincov.

Ticho dúfam, že sa tie dve vo finále dajú dohromady. Inak tento seriál nemá dôvod k bytiu.

The Protector, Lifetime, každý pondelok ráno (nášho času). Ak nechápete, o čo básnikovi išlo, musí to byť káblovkou predvarená rodinná dráma/detektívka. 1/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Roman-tik | jún 13., 2011 o 14:35 |

    Hlavná hrdinka je známejšia skôr z temného seriálu the profiler / prípad pre samanthu :-)

  2. Shawn | jún 13., 2011 o 15:20 |

    tento seriál nie je ničím výnimočný, ostávam pri Rizzoli & Isles a The Glades…

Napíšte svoj názor