SERIÁLY.kinema.SK

ABC Family má v poslednej dobe veľmi dobrý nos na seriály určené pubertiakom. Minulé leto predstavila horúci hit, seriál Pretty Little Liars, ktorý obstál aj počas hlavnej sezóny. Nehovoriac o tom, že uplynulý týždeň štartovala jeho 2. séria. The Nine Lives of Chloe King je jednou z tohtoročných noviniek tejto stanice a nebudem preháňať, ak vám poviem, že očakávanou. Jedná sa o televíznu adaptáciu rovnomennej knižnej série od Celie Thomson a Liz Braswel.

Hlavnou hrdinkou je Chloe King (Skyler Samuels), mladé dievča s hmlistou minulosťou. Vyrastá v Spojených štátoch, ale jej rodičia si ju adoptovali zo sirotinca na Ukrajine a brigáduje v obchode s konfekciou. Pár dní pred sladkou šestnástkou sa sa začnú v jej okolí diať čudné veci. Dokáže si z nechtov spraviť pazúriky, je mimoriadne obratná a priťahuje omnoho viac chlapcov. Taktiež sa v nej prejaví akási divokosť a neskrotnosť. Okrem nej v seriáli vystupujú jej dvaja kamaráti a celú epizódu ju prenasleduje podozrivý muž. Chloe zisťuje, že jej celý život sa obracia na ruby a vôbec nie je tým dievčaťom, za ktoré sa považovala.

Obsadenie nie je vôbec hviezdne. Niektoré tváre sa vám budú zdať povedomé, iné naopak, uvidíte po prvý raz na obrazovke. Okrem spomínanej Skyler Samuels (The Gates) tam uvidíte aj Benjamina Stonea, Davida S. Leeho, či Grace Phipps. Seriál vychováva novú generáciu kvalitných hercov a spolieha sa na výkony prakticky neznámych mladých ľudí. Je to veľmi dobrá a vhodná stratégia, ktorá sa osvedčila už pri Pretty Little Liars. Tiež je táto stratégia dvojsečná – ak seriál zožne úspech, či neúspech, v oboch prípadoch sa dá argumentovať neznámymi protagonistami.

Žánrovo sa dá The Nine Lives of Chloe King veľmi ťažko vymedziť. Vo svojej podstate je to obyčajný vzťahový seriál pre pubertiakov, no nesie v sebe mysteriózne a mierne fantastické elementy. Spomínané prvky zápletke však pridávajú na atraktívnosti a práve vďaka nim je seriál vysoko „pozerateľný“. Má to rýchly spád a už v pilote je načrtnutých viacero celo – seriálových dejových prvkov. Napríklad samotný pôvod, či schopnosti Chloe boli odhalené len minimálne a ponúkajú zaujímavú alternatívu ku hlavnému deju.

Samotná pilotná epizóda však bola presne taká, ako sa očakáva od jej cieľovej skupiny. Bola bezduchá, priemerná a obyčajná. Herecké výkony celú situáciu zachraňovali – dávno som nevidela pokope také sympatické obsadenie, pri ktorom by fungovala vzájomná chémia. Vyzdvihla by som ešte hudbu, ktorá bola zvládnutá nadpriemerne.

The Nine Lives of Chloe King si pozrite, len ak máte náladu na niečo jednoduché, pri čom môžete vypnúť. Ponúkne vám klasickú popcornovú kultúru – bezduchú zábavu, krásnych hercov a zaujímavú zápletku. Tvorcovia sa opäť nevyhli klišé, ktoré sú prepojené so žánrom postáv, ktoré majú „špeciálne vlastnosti“ a realita seriálu vyznieva v mnohých scénach až absurdne. Tiež po seriáli siahnite, ak chcete vedieť, prečo dostal taký názov (aj keď je to v ňom čiastočne prezradené). Udeľujem 5/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Tomgellar | jún 19., 2011 o 18:03 |

  nádherné záběry San Francisca….což mi připomnělo moje milované Charmed :)

 2. Dean | jún 19., 2011 o 20:14 |

  Na toto sáme som myslel aj ja .. nádherné zábery San Francisca a hlavne most Golden Gate .. 4ever Charmed :) …

 3. Hurvi | jún 20., 2011 o 04:15 |

  kdesi som cital, ze je to „catwoman pre teenagerov“ – po zhliadnuti uvodnej casti to sedi (aj ked zatial bez kostymu :-D )

 4. Art | jún 22., 2011 o 14:09 |

  Ziadny novy serial z produkcie USA sa neoplati pozerat v dnesnej dobe pocas sezony cast od casti…vacsinu serialov aj tak zrusia, dej ostane neukonceny a nic z toho nemate (napr ako tuto sezonu zrusili Event, Visitors, Lie to Me, Hellcats, a nespocetne mnozstvo sitcomov.

  Proste pokial nema serial aspon 2 serie, neoplati sa to ani pozriet, treba si pockat a s odstupom casu pozerat taketo serialy (2-3 diely denne maximalne), seriu po serii.

 5. Hurvi | jún 22., 2011 o 18:46 |

  presne takto pozeravam serialy ja, ale tiez si pozriem aj piloty, aby som vedel, ktore serialy mam sledovat

 6. katy | február 27., 2012 o 14:32 |

  to akoze skoncilo 10castou prvej serie?!?!

Napíšte svoj názor