SERIÁLY.kinema.SK

Keď momentálne vojdete do kníhkupectva, všade sa na vás pozerajú nemé tváre z obálok kníh a majú spoločnú jednu vec – tesáky. Táto vlna upírofilstva a s tým spojených iných fantasy kreatúr naberá obludné rozmery a každý sa snaží kuť železo za horúca. Inak tomu nie je ani v prípade vlkolakov a americkej televíznej produkcie. Najnovší počin z dielne Jeffa Davisa (Criminal Minds) nesie meno Teen Wolf a už názvu si môžete domyslieť, o čom tento seriál bude. Ide, mimochodom, o remake rovnomenného filmu.

Scott (Tyler Posey) je obyčajný stredoškolák. Na rebríčku popularity, ktorá je v amerických seriáloch smerodajná sa pohybuje niekde uprostred, čo mu zaručuje takmer nerušené dni v škole. Spolu s kamarátom Stilesom (Dylan O’Brian) si žijú takmer bezstarostným životom v malom meste obklopenom krásnymi lesmi. Po tom, čo sa v ich okolí odohrá záhadná vražda, títo dvaja mladí muži nevydržia a idú na miesto činu pozorovať postup polície. Situácia sa zamotá a Scotta v lese niečo pohryzie.

Na druhý deň ho v škole čaká niekoľko prekvapení – nová spolužiačka Alison (Crystal Reed), super sluch, či novo objavený športový talent. Po náročnom večeri na brigáde (pracuje v nejakej podozrivej veterinárnej inštitúcii, lebo má šestnásť a dovolia mu starať sa o zvieratá) si ľahne spať a zobudí sa v lese. A potom v niečom bazéne. So Stilesom postupne odhaľujú tajomstvo jeho novej identity, spoznávajú Dereka (Tyler Hoechlin: 7th Heaven), ktorý vie zjavne niečo viac a napokon desivých lovcov vlkolakov.

Celý príbeh sa rozvíja už v pilotnej epizóde a taktiež ponúka pohľad na cesty, ktorými sa bude seriál uberať. Voľba hercov bola taktiež veľmi zaujímavá – nevyhli sa klasickému klišé, že šestnásťročných pubertiakov hrajú dospelí ľudia. Na druhej strane Teen Wolf nestavia na opozerané tváre a vyberá si hercov, ktorí sa už niekde mihli (napríklad hlavný Tyler Posey si zahral po boku Jennifer Lopez v Maid In Manhattan) no nie sú notoricky známi.

Pilotná epizóda podľa mňa nemala jednoliatu koncepciu a tvorcovia nezvládli nápor deja, ktorý do nej chceli natlačiť. Tak veľmi sa sústredili na jednotlivé prvky, že celý dojem z epizódy je zmätený a vyzerá nedotiahnuto. Herci podávajú priemerné výkony a žiadne prekvapenie sa na obrazovke nedeje, je to presne také, ako sľubuje názov. Seriál je primárne určený divákovi, ktorý ešte navštevuje strednú školu a je to dievča. Po obrazovke sa pohybuje niekoľko svalnatých mladých mužov a sú veľmi sporo odetí. Takisto voľba žien sa pohybuje na podobnej úrovni a scéna, v ktorej sa objaví zmoknutá Alison je takou absurdnou, až vyznie ako paródia na miss mokré tričko.

Teen Wolf by som pozerala len v tom prípade, ak máte náladu na návrat do puberty a ste dievča. Okrem jediného fantasy motívu, ktorý je momentálne veľmi frekventovaný tam nič iné nenájdete. Je to klasická vzťahovka s fantastickým podtónom, ktorá servíruje mladým ľuďom typický motív dobra a zla spolu so záhadným prvkom. Tvorcovia si na uvedenie vybrali nesprávny čas, keďže seriálovému fantasy žánru momentálne kraľujú Game of Thrones a to riadnym bičom. Seriály tohto typu popri nich nemajú na obrazovke miesto. Udeľujem 3/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Sue | jún 7., 2011 o 12:37 |

  Síce som videla len trailer, ale porovnávať toto s Game Of Thrones? :D

 2. Elendilka | jún 7., 2011 o 13:09 |

  Zuzi, ved ja to neporovnavam s GoT. Nie som zastancom akehokolvek porovnavania, lebo to absolutne nie je objektivne. Len narazam na fakt, ze fantasy zaner mimo GoT momentalne nema perspektivu, alebo musi byt minimalne dva razy taky dobry.

 3. MartinDeBill | jún 11., 2011 o 18:16 |

  podla mna to bolo tak strasne kliseovite az to bolo pozeratelne. neviem. zaujalo ma to. zrejme mi chyba The Gates a toto sa na to aspon trosicku podoba :D

 4. Shawn | jún 11., 2011 o 19:44 |

  ja som tiež čakal horšie, ale zo zvedavosti som pozrel už aj 1×02, no mám zmiešané pocity, zatiaľ to asi nechám a potom sa uvidí…

 5. MartinDeBill | jún 12., 2011 o 07:35 |

  po 2. epizode musim skonstatovat, ze hlavna postava ma trochu vytaca, ale ten jeho BFF, tak ten dava riadne do stylu. pripomina mi setha cohena z The O.C. :-D

 6. dodulka | jún 18., 2011 o 22:21 |

  kedysi, ked som este chodila samizda na zakladnu tak podobny serial vysielali

 7. MartinDeBill | jún 19., 2011 o 09:14 |

  dodulka:

  ano. na SuperMaxe chodil serial Vlkodlak Tommy. tusim ho vysielala aj Markiza po bloku pre deti (Kakao sa to tusim volalo) :))

 8. Marcoz | jún 19., 2011 o 09:21 |

  Po dvoch častiach sa mi to javí ako príjemná oddychovka na leto :-) jj, kamoš hlavného hrdinu, Stiles, nemá chybu :-D

 9. Lau | november 22., 2014 o 21:41 |

  Skúste prejsť prvú sériu a bude to len lepšie :)

 10. Say | jún 19., 2015 o 14:01 |

  Akože neobhajujem nikoho ani nič ale toto je nejaký drsný opis… možno ty nechápeš deju lenže ten kto sa zapozerá a „vžije“ do deja tak to hravo pochopí a tvorcovia to spravili velmo dobre ja tam nehladám chyby tvorcov… proste pozerám seriál a užívam si to. Beriem že niekto sa nevie vžiť tak do deja ako keby to bolo skutočné no možno nehce. Ja keď pozerám tak si fakt niekedy pripadám ako keby som tam bola s nimi pretože sa do toho vžívam na plno a preto viem aj súvisle pochopiť dej! Soráč za slohovku a ešte niečo Porovnávať TW s GOT je úbohé ;) dotazy píšte na mail [email protected]

Napíšte svoj názor