SERIÁLY.kinema.SK

Ak máte radi seriály z právnického prostredia a novinka na leto od TNT Franklin & Bash vás sklamala, netreba hádzať flintu do žita. Americká stanica USA Network ponúka alternatívu v trochu serióznejšom (teda, natoľko serióznom ako sú projekty USA) seriáli Suits.

Mike Ross je tzv. college dropout, ale rozhodne nie je hlúpy. Len mal tú smolu, že predal vypracovaný test dekanovej dcére. Odvtedy si na živobytie zarába tým, že za iných vypracuje vstupné testy, no to mu ktovieako nevynáša. Tak pristúpi na ponuku svojho najlepšieho kamaráta – stane sa dílerom marihuany. Ale už jeho prvý kšeft skončí zle a na úteku pred policajtmi sa dostane na prijímacie pohovory do právnickej firmy. Tu sa stretáva s Harveym Specterom, na ktorého urobí väčší dojem než všetci absolventi Harvardu a ten ho zamestná ako svojho partnera. Áno, i napriek faktu, že nemá diplom z právnickej školy.

Suits je typický seriál USA Network – odohráva sa v pekných interiéroch a aj exteriéroch a je v ňom veľa pekných ľudí v peknom oblečení. Je dynamický, plný dôvtipu a dobrých dialógov a protagonisti riešia zaujímavé prípady. Námetom trochu pripomína iný úspešný seriál stanice – White Collar. (A to nielen v záľube jedného z hlavných hrdinov v pekných a drahých oblekoch.) Čo je lepšie než keby mal pripomínať Covert Affairs, keďže za oboma stojí producent Doug Liman.

Obsadením trafili tvorcovia klinec po hlavičke – na ústrednú dvojicu Patricka J. Adamsa a Gabriela Machta sa dobre pozerá a aj im to na obrazovke pekne klape. Gina Torres ako partnerka vo firme Jessica Pearson je rovnako úžasná, ak nie lepšie ako predstavitelia Mika a Harveyho. Hlavné obsadenie uzatvára Rick Hoffman ako zatrpknutý právnik Louis Litt a Meghan Markle ako paraprávnička Rachel Zane.

Spomínala som, že okrem toho všetkého bol pilot ešte aj neskutočne dobre (a pekne) natočený? A že tam bola použitá skvelá hudba? Už podľa pilotu je zrejmé, že Suits sa s fiaskom zvaným Franklin & Bash nedá ani porovnať. Samozrejme, ani v tomto prípade nejde o serióznu právnickú drámu v pravom slova zmysle, ale tvorcom sa podarilo humor a právo namiešať v správnom pomere a nezabudli na poriadnu dávku dôvtipu. Nemôžem inak než pilot ohodnotiť 9/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Frank | jún 24., 2011 o 21:59 |

  To, že tam hraje Gina zvyšilo můj zájem o tento seriál, snad ješte nekdo udělá titulky.

 2. MartinDeBill | jún 28., 2011 o 05:41 |

  mozem poprosit definovanie slovneho spojenia „skvela hudba“ ?? dakujem! :-)

 3. Sue | jún 28., 2011 o 15:34 |

  Jednoducho sa mi páčilo, od akých interpretov použili piesne :)

 4. mummy | august 31., 2011 o 22:33 |

  Naozaj perfektný seriál!

Napíšte svoj názor