SERIÁLY.kinema.SK

Prichádza letná sezóna a s ňou aj nová dávka nových seriálov. Stanica TNT si na tieto letné mesiace pripravila okrem potencionálneho trháku Falling Skies aj „oddychovku“ Franklin & Bash z právnického prostredia.

Asi by bolo namieste už na začiatku spomenúť, že Franklin & Bash má s právom asi toľko spoločného ako CSI s reálnym policajným vyšetrovaním. Jared Franklin (Breckin Meyer) a Peter Bash (Mark-Paul Gosselaar) sú tzv. „ambulance chasers“, teda svojich klientov si odchytávajú priamo na ulici, keď sa im stane nejaká nepríjemnosť. Následne daný súdny spor vyhrajú – úskokmi, očarením poroty a podobne. Prvý prípad v pilotnej epizóde vyhrajú, pretože sa svedkyňa vyzlečie. V súdnej sieni. Áno, celé sa to nesie v podobnom duchu.

Po ich triumfálnom víťazstve ich osloví Stanton Infeld (Malcolm McDowell), šéf právnickej firmy Infeld & Daniels, ktorú porazili, aby preňho prišli pracovať. Pripomínajú mu totiž jeho samého, keď začínal – Infeld je rovnaký podivín ako ústredná dvojica. Čo vysvetľuje, prečo im povolil mať v kancelárii karaoke set. Naozaj. A akoby toho klišé a neuveriteľnosti nebolo dosť, tak Infeld má aj synovca Damiena (Reed Diamond), ktorý má už na prvý pohľad všetky atribúty záporáka. Hádajte kto ho odhalí pri podvode? Uhádli ste správne.

Vo firme Franklin & Bash okrem Franklina a Basha pracuje ešte bývalá podvodníčka Carmen (Dana Davis), ktorá ako jediná vyzerá normálne. Tím uzatvára všetkými fóbiami, ktoré sú človeku známe trpiaci Pindar (Kumail Nanjiani). Treba uznať, že hlavným protagonistom to spolu veľmi pristane a len kvôli nim si tento dramedy seriál zaslúži, aby ste si pozreli aspoň polovicu pilotu. Všetci hláškujú akoby im šlo o život, ale mne osobne ten ich humor často nesadol. Nehovoriac o tom, že sa našli aj scény, ktoré boli vyslovene trápne. (Scenáristi, prosím, uvedomte si, že scény, kde niekto vracia nie sú vtipné. Nikdy neboli a nikdy nebudú.)

Ja osobne som týmto televíznym počinom veľmi (teda vôbec) nadšená nebola, preto pilot hodnotím 5/10. Ale verím, že svojich priaznivcov si nájde. Hlavne ak hľadajú niečo nenáročné na prázdniny, pričom nebude potreba veľmi premýšľať, len sa smiať.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor