SERIÁLY.kinema.SK

Piráti nielen Karibiku

News máj 31., 2011

GK-tv, čerstvo vzniknutá divízia nezávislej produkčnej spoločnosti GK-Films, ktorú v roku 2007 založil oscarový producent Graham King (The Departed) a ktorá od svojho vzniku vyprodukovala tituly ako Edge of Darkness, The Town alebo The Tourist, sa chystá v koprodukcii s Valhalla Entertainment Gale Anne Hurdovej (The Terminator, Tremors, Armageddon, Hulk, The Walking Dead), FX Prods a Fox International Channels (The Listener) vyrobiť svoj v poradí iba druhý seriál (prvým je Camelot). Má ísť o seriál s názvom Port Royal odohrávajúci sa v 17. storočí na ostrove Jamajka, ktorý slúži ako útočisko pre nebezpečných pirátov. V USA ho bude vysielať káblová televízia FX a mimo Ameriky stanice z rodiny FIC, ktoré vysielajú aj Hurdovej The Walking Dead. Seriál o pirátoch však chystá aj samotná stanica Fox.

Pre ňu má vytvoriť 10-13-dielny limitovaný seriál s názvom Pyrates Barry Schindel (Numb3rs, Law & Order), za ktorou stoja produkčné spoločnosti Ensemble Entertainment a Scott Free Prods Ridleyho a Tonyho Scottovcov (The Good Wife, Pillars of the Earth, Numb3rs, The Andromeda Strain). Úvodnú časť minisérie, ktorá zobrazí najväčšiu lúpež v histórii pirátstva – zajatie Španielskej striebornej flotily, dostal do rúk režisér Stephen Hopkins (24). Kompletná séria by sa mala dostať na obrazovky cez leto 2012 a do zahraničia ju bude distribuovať Endemol. Piráti Karibiku, zdá sa, budú mať nejednu pirátsku konkurenciu…

A keď už je reč o dobových seriáloch, spomeniem, že MGM, ako prvý top televízny projekt po zotavení z bankrotu, má na stole seriál s názvom Vikings od tvorcov The Tudors a Camelotu Michaela Hirsta a Morgana O´Sullivana o preslávených škandinávskych bojovníkoch. Pôjde o írsko-kanadskú koprodukciu, podobne ako v prípade The Tudors či Camelotu a nakrúcanie 10-dielnej 1. série sa začne začiatkom budúceho roka v Írsku – v štúdiách O´Sullivana.

VIAC O TITULE: , , , , ,Komentáre

  1. Marcoz | máj 31., 2011 o 16:52 |

    Veru je sa na čo tešiť :-)

Napíšte svoj názor