SERIÁLY.kinema.SK

Ak ste si mysleli, že hviezdičky amerických seriálov počas svojich prázdnin medzi dvoma sezónami (apríl-júl) odpočívajú, tak ste na veľkom omyle. Tie žiadanejšie totiž nakrúcajú filmy a filmy nakrúcané práve v tomto období sa z hľadiska hereckého obsadenia dajú považovať aj za seriálové, keďže v nich prevládajú seriáloví herci.

Svetlým príkladom je film The Roommate, v ktorom sa predviedli Leighton Meester (Gossip Girl), Minka Kelly (Friday Night Lights), Alyson Michalka (Hellcats), Nina Dobrev a Katerina Graham (The Vampire Diaries), Danneel Harris Ackles (One Tree Hill), Matt Lanter (90210) a Cam Gigandet (The O.C.), no v čase jeho nakrúcania (pred dvoma rokmi) The Vampire Diaries bol iba v pilotnom štádiu a Hellcats bol neznámy pojem.

Také minulé leto vznikol napríklad aj už spomínaný Scream (Vreskot) 4 ale aj blížiace sa Monte Carlo, film, ktorý po Európe (v Maďarsku, Francúzsku a Monaku) nakrúcali Leighton Meester (Gossip Girl), Katie Cassidy (Gossip Girl, Melrose Place), Selena Gomez (Wizards of Waverly Place) či Cory Monteith (Glee).

Leighton nakrúcanie v Paríži dokonca prišlo vhod, keďže prvé dve časti aktuálnej série Gossip Girl sa nakrúcali práve v tomto meste. Selena zas využila nakrúcanie v Budapešti, nakrútila tam hudobný videoklip k piesni Round & Round.

Okrem Monte Carla sa ešte toto leto dostane do amerických kín aj ďalšia „seriálová“ komédia, a to Bridesmaids. Predstavia sa v nej Kristen Wiig a Maya Rudolph (SNL), Melissa McCarthy (Mike & Molly, Samantha Who?, Gilmore Girls), Rose Byrne (Damages), Ellie Kemper (The Office), Terry Crews (Are We There Yet?, Everybody Hates Chris), Jon Hamm (Mad Men) a dnes už zosnulá Jill Clayburgh (Dirty Sexy Money).Napíšte svoj názor