SERIÁLY.kinema.SK

Televízia Doma zaraďuje do svojho programu ďalší seriál: v konkurencii markizáckej Tisíc a jednej noci bude každý pondelok chodiť Veronica Mars(ová).

Seriál štartuje už zajtra o 20:55. Znamená to, že s momentálne najvýkonnejšou akvizíciou Markízy – Tísic a jednou nocou – sa takmer úplne prekryje. Tá sa totiž začína o 21. hodine. Nábehovú krivku by Veronike mala robiť telenovela Cuidado con el ángel (Nespútaný anjel), avšak ju v pondelky oslabuje tiež hlavne Markíza s priamym prenosom rozhodnutia SuperStar.

Veronika Marsová preberie na televízii Doma miesto po telenovele Más sabe el diablo (V náručí diabla), ktorá sa presúva na 18. hodinu. Oproti Tisíc a jednej noci teda ženský kanál CME ponúkne nový typ programu: namiesto latinskoamerickej produkcie severoamerickú, namiesto telenovelového žánru teenagersky. Veronika Marsová je titul určený hlavne mladým ženám: v USA si ho objednávala stanica The CW, programovo cieliaca na ženy od 18 do 34 rokov. Predtým ho mala v programe UPN (tá sa neskôr zlúčila s WB do The CW).

Seriál v hlavnej úlohe s Kristen Bell (Heroes, hlas z Gossip Girl) je pre televíziu Doma nový, no pre slovenských divákov nie. Premiérovo ho totiž vysielala Markíza v off-time. Pochádza z akvizičnej knižnice jej najdôležitejšieho filmovo-seriálového partnera, spoločnosti Warner Bros. International Television Distribution. K dispozícii sú tri série, respektíve 64 častí.

Veronica Mars sa v Amerike skončila v sezóne 2006/2007. V cieľovej skupine ľudí od 18 do 49 rokov vtedy dosahovala rating 0,9 %, čo bolo 0,4 bodu pod priemerom The CW. Uvažovalo sa, že po skončení seriálu by sa Veronica mohla objaviť vo filme, ale ten doposial nevznikol.

Za seriálom stojí Rob Thomas, tvorca nového 90210 či Cupid-u. Hlavnou hrdinkou je 17-ročné dievča – cez deň študujúce, po večeroch pracujúce ako súkromný detektív. „Je krásna, chodí na strednú a je súkromné očko,“ hovorí televízia Doma v upútavke:

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Yukari | apríl 17., 2011 o 17:33 |

  Wow.
  Radšej pozerať o deviatej kanál pre ženy než mainstreamovú televíziu.
  Kam sme sa to dostali.

 2. MartinDeBill | apríl 18., 2011 o 09:20 |

  :) veronkaa!!

 3. xyz | apríl 18., 2011 o 13:08 |

  Na Doma mohli radšej dávať v tom čase Šeherezádu a na Markíze niečo normálne. (vysoké príjmy z reklamy ale nepustia)

  Veronika sa hodí tak na sobotu/nedeľu doobeda, nie večer.

 4. Roman-tik | apríl 18., 2011 o 14:18 |

  Veronika je celkom dobrá alternatíva, ale tuším tiež zase skôr pre ženské publikum. Prvá séria je dokonca výborná. To už tam mohli dať tú pohotovosť. Som zvedavý či budú pokračovať aj v poslednej sérii, lebo nova nie. Zaujímavosťou ostáva aj fakt, že český dabing je dva roky starý a trčal v archíve doteraz.

  Samé prekvapenia pre fanúšikov seriálov. Taky breaking bad ala perníkový tatko je tiež bomba.

Napíšte svoj názor