SERIÁLY.kinema.SK

Stanica NBC to s filmovými backdoor pilotmi nevzdáva. Po dobrodružnom filme Secrets of the Mountain, sci-fi The Jensen Project a dráme A Walk in My Shoes, na ktorú som vás, mimochodom, zabudol upozorniť, chystá v spolupráci s Procter & Gamble a Wallmart ďalšie dva takéto televízne filmy.

Prvý z nich nesie názov Magic Eye a je o kapitánovi školského futbalového tímu, od ktorého sa vyžaduje, aby zaviedol školu k víťazstvu. No rozhodne sa udať svojich dvoch spoluhráčov trénerovi kvôli šikanovaniu mysteriózneho nováčika v škole. Kľúč vo forme magického fotoaparátu k jeho minulosti je v rukách malej sestry hlavného hrdinu. Film bude mať premiéru v sobotu 11. júna 2011. V poradí piaty, Passport, je o žene (Robyn Lively), ktorá vychováva svoje deti sama, lebo jej manžel s povolaním geológ, je často na cestách. No keď sa Simon (Loren Dean) nevráti z poslednej cesty, jeho žena začne po ňom pátrať a zisťuje, že jej manžel žije dvojitý život – je tajným agentom. Meredith sa so svojimi deťmi vydá do Európy zachrániť Simona, ktorý bol počas jeho poslednej misie unesený.

A Walk in My Shoes:

S Procter & Gamble a Wallmart nedávno uzatvorila pakt aj stanica Fox. Tá jeden ich televízny film dokonca už odvysielala, ide o titul Change of Plans s Joem Flanniganom (Stargate Atlantis) v hlavnej úlohe.

Ďalší, Truth Be Told s Davidom Jamesom Elliotom (Scoundrels, Close to Home, JAG) v hlavnej úlohe bude mať premiéru na jej obrazovkách už 16. apríla. Pri týchto dvoch sa „backdoor pilot“ neskloňuje.

Pre Foxku sa ale pripravuje už aj tretí TV film, v tomto prípade aj backdoor pilot, a to Dear Annie o vzťahovej poradkyny a jej starom priateľovi, vdovcovi, ktorí predstierajú, že sú svojí, aby získali výhody od mediálneho mogula.

Čo to je filmový backdoor pilot? Je to plnohodnotný televízny film, ktorý je ale spravený tak, aby v prípade úspechu mohol pokračovať ako seriál. Doteraz sa ani z jedného z vyššie spomenutých filmov (už odvysielaných) nestal seriál, pričom Secrets of the Mountain mal najväčší úspech.Napíšte svoj názor