SERIÁLY.kinema.SK

To, že káblová stanica TNT chystá reboot legendárneho seriálu Dallas, už vieme. Je čas na podrobnosti. Pôvodný Dallas, ktorý bol na obrazovkách od roku 1978 do roku 1991, sa točil okolo rodiny Ewingovcov zo Southforku. Nová verzia sa, prirodzene, nebude sústrediť na jej známych členov, ale na ich potomkov. 

Christophera, adoptovaného syna Bobbyho a Pamely, si v pilote „nového“ seriálu zahrá Jesse Metcalfe (Chase, Desperate Housewives) a Johnna Rossa, syna J.R.-a, Josh Henderson (Desperate Housewives). Christopherovu snúbenicu stvárni Julie Gonzalo (Eli Stone, Veronica Mars) a Jordana Brewster (Fast & Furious) si zahrá postavu, ktorá je v milostnom trojuholníku s oboma súperiacimi mladíkmi. Rolu v pilote dostala aj Brenda Strong (Desperate Housewives). Svoje pôvodné role si zopakujú: 

Larry Hagman (J. R.), Patrick Duffy (Bobby), Linda Gray (Sue Ellen), Charlene Tilton (Lucy) a Steve Kanaly (Ray). Prípravy nakrúcania pilotu, ktorého scenár napísala Cynthia Cidre (Cane, The Mambo Kings), sú už v plnom prúde v samotnom Dallase, štáte Texas.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Marcoz | apríl 22., 2011 o 14:05 |

  Teším sa na to, ako malý som na Dallase fičal, som zvedavý na všetkých spomenutých :-) Dúfam, že to uvidíme už v septembri, resp. v januári

 2. PEZ | apríl 22., 2011 o 18:05 |

  Tak na toto som aj ja zvedavy. :)

 3. Marcoz | apríl 22., 2011 o 18:18 |

  a tiež som zvedavý, či sa inšpirujú aj pôvodným kultovým introm :-)

 4. terrorix | apríl 22., 2011 o 20:07 |

  Bojim sa ze to skonci zle ako remake 90210…

 5. Roman-tik | apríl 24., 2011 o 11:43 |

  Kedže 70-80. roky boli len raz tak nie je absolútne žiadny dôvod sa vracať do čias keď seriály boli ešte niečim nádherným úžasným a stali sa súčasťou našich životov už navždy. Originál je len jeden a každý mal nejaký ten srdcový seriál …a nikdy sa už žiadnemu remaku nikdy nepodarilo o zopakovanie úspechu a všetko vždy skončilo skôr katastrofou … a je to také jednoduché, zmenili sa seriály, zmenila sa aj doba a hlavne svet, ktorý sa odrážal priamo aj nepriamo v každom seriály. Dallas bol klenot a pokračovať v ňom je samovražda pre každé štúdio.

  Snáď sa nikdy nedočkám nového macgyvera ani m.a.s.h. to už by bol úplný úpadok seriálov v Amerike.

 6. Weasley | apríl 25., 2011 o 15:50 |

  Ja skôr problém vidím v tom, že tie seriály (902 10 a Melrose place) neboli robené tak, (najmä 902 10) aby to zasiahlo aj tú generáciu, ktorá to sledovala pred rokmi, tj. dnešní tridsiatnici. Hoci, jasné, sú tam aj 30-niečo ročné postavy, nemajú až taký priestor, pokiaľ viem. A (nový) Melrose place, mňa to bavilo, ale aj tak priznávam, že to nebol ktovieaký kvalitný seriál a tiež je asi ťažko určiť, pre koho presne ten seriál mal byť.
  Dallas – fandím im, jasné, v dobe internetu to už asi taká kultovka nebude, ale keď to urobia dobre a nebudú budovať len na menách, ale aj na kvalite scenára, tak potom som za.

  RE:Roman-tik – ja tipujem, že len na jeden seriál si scenáristi nemôžu trúfať a to Walker – Texas ranger, to by nemohlo byť, že po rokoch, lebo šak Chuck Norris nestarne, či? :)

 7. Andy | apríl 27., 2011 o 13:50 |

  Dallas bol minimálne vo svojich začiatočných sériach kvalitnou rodinnou drámou.
  Je to kultová záležitosť, ktorá môže s podporou pôvodných hercov zaujať bývalé publikum a novému ponúknuť žáner, ktorý už vôbec nie je v amerických seriáloch bežný.
  TNT robí krátke série, je to káblovka a dokonca sezony delí na dve obdobia v roku. Mnohým témam, asi vlastne väčšine to takto pristane a nehrozí skorý syndrom prejedenia sa.
  Fandím tomu, určite lepší nápad ako hviezdami precápaná filmová verzia.

Napíšte svoj názor