SERIÁLY.kinema.SK

Káblová televízia A&E sa bachla po vrecku a prebrala od Foxky nový seriál Nicka Santoru (The Sopranos, Prison Break) a Matta Olmsteada (Prison Break, NYPD Blue). To niečo sa volá Breakout Kings a je to nový kriminálny triler, ktorý mal premiéru 6. marca 2011.

Policajné oddelenie špecializované na lapenie ujdutevších väzňov si najme najšikovnejších delikventov, aby im pomáhali chytať záporákov. Na obrazovkách sa vám premáva najmä vážny policista Charlie Duchamp (Laz Alonso: Fast & Furious, Avatar), povinne nekonvenčný pochôdzkar Ray Zancanelli (Domenick Lombardozzi: Public Enemies, The Wire), psychicky odtiahnutá technická podpora Julianne Simms (Brooke Nevin: Eli Stone, The 4400) a veselé trio zločincov v zostave šikovný zlodej z ulice Shea Daniels (Malcolm Goodwin: American Gangster), od narodenia génius a zločinec náhodou Lloyd (Jimmy Simpson: Virtuality) a zvodná kráska Erica Reed (Serinda Swan: Tron Legacy).

Táto osádka sa venuje epizódnym únikom nepríjemných trestancov, kým postupne odhaľuje hĺbky svojej duše, osobnosti, súzvuku s ľudstvom a iných atribútov. Hoci to znie ako obohraná pesnička, seriálu Breakout Kings sa ju darí reprodukovať veľmi podarene. Prirovnanie „drsnejšia Leverage“ dokonale sedí – ani Leverage sa nedá pozerať kvôli deju, ale postavy sú naši najlepší kamaráti. Žiaľ, okrem iskrenia medzi postavami od Breakout Kings veľa života nečakajte. Celú dobu tam len niekoho naháňajú, čo je premisa 95% promovanejších amerických seriálov a keď príde na samostatné charakterové etudy, studňa scenáropisectva očividne vyschla.

Seriál brnká po citoch diváka, ktoré boli aktuálne pred dvadsiatimi rokmi – dnešnú primárnu cieľovú skupinu seriálu (muži 14-35) nezaujímajú skautské úmysly Raya Zancanelliho a boj Charlieho Duchampa s vnútornými démonmi vzdialenej minulosti ich v epoche simplistických super-hrdinských seriálov tiež neočaruje. Kým Breakout Kings bude epizódu čo epizódu prenasledovať trestancov, zároveň sa čoraz viac ponára do svojej vlastnej minulosti. Z čoho sú všetci, okrem fanúšikov cestovania v čase a rekreačných hráčov drinking games, veľmi zmätení.

Produkcia Breakout Kings sa začala minulú jeseň v Toronte, čo výrazne poznať. Fanúšikovia kanadských produkcií si môžu zahrať drinking game „v koľkých seriáloch sme už túto uličku videli“ a pre nadšencov väzenskej tématiky sa v tretej epizóde prvej série objavil aj Robert Knepper zo seriálu Prison Break.

Na Leverage tomu chýba nejaká tá Parker, či Gina Bellman. Verdikt: 5/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. terrorix | apríl 2., 2011 o 13:31 |

  Podla mojho nazoru hodnotenie pilotu dat 5/10 je zle hodnotenie. Pilot bol genialny, hned ma serial chytil ja davam 9/10.

 2. Sunny | apríl 2., 2011 o 13:38 |

  5/10 absolútne zodpovedá, seriálu úplne chýba iskra.. Po zhliadnutí prvých dvoch dielov sa už na tretí určite nepozriem, zvlášť keď je toľko iných výborných seriálov..

 3. terrorix | apríl 2., 2011 o 18:29 |

  Stale trvam na mojom hodnoteni 9/10 a 3 epizoda to len potvrdzuje (T-Bag…)

 4. MiViSK | apríl 4., 2011 o 16:12 |

  take nemastne neslane, nicim ma to nenuti pozriet dalsie diely, jedine plus bola prave 3 epizoda s t-bagom :)

Napíšte svoj názor