SERIÁLY.kinema.SK

Britskú stanicu Sky netreba nejako veľmi predstavovať. Je štvrtou najstaršou v Spojenom kráľovstve s nepretržitým vysielaním od osemdesiatych rokov. Tento kanál je známy u seriálových fanúšikov nášho kalibru najmä preto, že seriály americkej produkcie kupuje veľmi skoro a často sa stane, že ich vysiela, aj keď majú za veľkou mlákou prestávku (ako to bolo v prípade 4. série Battlestar Galacticy). Pár týždňov dozadu uviedli na trh nový formát, seriál Mad Dogs.

Hlavnými postavami je štvorica mužov v najlepších rokoch, sú to hviezdy britského seriálového neba a takí fešáci, že pri pohľade na obrazovku sa každej žene chce plakať od blaha.

Johna Sima, ktorý stvárňuje postavu Baxtera môžete poznať z takých skvostov ako Doctor Who, či Life on Mars. V Mad Dogs má po boku osvedčeného kamaráta Philipa Glennistera (Quinn), ktorý sa preslávil rolou Gena Hunta v kultových Life on Mars a Ashes to Ashes. Aby toho nebolo málo, do partie sa pridáva nemenej známy Marc Warren (Rick), známy z Hustle, či Doctora Who a napokon Max Beesley (Woody), ktorý hviezdil v remakeu existencialistických Survivors. Takéto natrieskané obsadenie snáď nebude hrať v niečom zlom.

Samotný príbeh je veľmi jednoduchý. Štvorica britských mužov, ktorí sú veľmi pracovne vyťažení si idú oddýchnuť ku kamarátovi Tonymu (Tomás Pozzi) na Mallorcu. Tony totiž vďaka bystrému obchodnému umu prišiel k veľkému bohatstvu a vlastní v tropickom raji vilu. Pozval ich na dovolenku a dáva im možnosť užiť si bazény, more, spoločnosť krásnych žien, dobré jedlo a vodopády alkoholu.

Skúsený divák okamžite vidí, kam pilotná epizóda smeruje. Pokým sa chlapi zabávajú na prepychovej jachte, asi každému napadne, že niečo nesedí. Tony je pravdepodobne namočený do podozrivého biznisu a spomínaná luxusná loď mu vôbec nepatrí, jedná sa o nejakú pomstu. Keď si to štvorica uvedomí, je neskoro, sú v tom až po uši. A bombastický záver nás utvrdí v tom, že v tejto minisérii na nás čaká ešte poriadna jazda.

Žánrovo sa jedná o mutant mysteriózneho dramatického seriálu s prvkami kriminálky a funguje to dokonale. Tento seriál ma európsky pôvod a nehrá sa na niečo, čím nie je. Ani jedna z postáv nemá utajované vedomosti o kriminálnom svete, ich reakcie sú úplne reálne, taktiež sa v prímorských podmienkach potia, spáli sa im na slnku koža a rozoberajú každodenné problémy rozvedených mužov. Jediné klišé je asi tajomná minulosť, vďaka ktorej sa skupinka pozná.

Mad Dogs majú potenciál. Humor a neskutočná chémia medzi hlavnou štvoricou vás núti pozerať sa každú minútu, nehovoriac o dych-vyrážajúcich exteriéroch. Problém je však v tom, že dej pilotnej epizódy by sa dal zhrnúť do dvoch viet a asi troch minút. Ak však vytrváte, tento týždeň vyšla už štvrtá epizóda a postupne sa odhaľuje, o čo vlastne v seriáli ide. Pilot bol však slabší, preto mu dávam 7/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Fruiko | marec 5., 2011 o 12:00 |

  BTW je to mini-série, takže 4. díl je i dílem posledním. 7.3. pak komplet vychází na DVD.

  Každopádně souhlasím, první díl by se dal radikálně zkrátit. Naštěstí druhý je o poznání lepší a dá se očekávat, že se vzrůstajícím tlakem na hlavní postavy bude finále velkolepé. Hlavně herecké výkony stojí za to.

 2. Sue | marec 5., 2011 o 16:23 |

  Prečo mi nikto nepovedal, aký to má úžasný cast? Pozerala by som už dávno! *odchádza sťahovať*

 3. Michal | marec 5., 2011 o 22:39 |

  Aj by som si pozrel celkom ma to zaujalo lenze nie su titulky :-/

Napíšte svoj názor