SERIÁLY.kinema.SK

Traffic Light (známy aj ako Mixed Signals) je nový sitcom, ktorý nahradi v midseason neúspešný Running Wilde v programovej štruktúre stanice Fox. Ide o remake izraelského (áno, prečítali ste to správne) seriálu Ramzor.

Tak ako mnoho úspešných sitcomov, aj Traffic Light sa venuje vzťahom – kamarátskym, ale aj tým partnerským. Hoci názov zavádza a skôr by ste to tipovali na seriál o dopravných policajtoch alebo cestároch. Našťastie – namiesto toho, ako veľmi cestárov prekvapil sneh, sledujeme osudy troch dlhoročných kamarátov.

Každý z nich reprezentuje jedno svetielko semaforu: Mike (David Denman) je ženatý muž a má už aj malého syna a predstavuje červenú, Adam (Nelson Franklin) sa práve nasťahoval k svojej priateľke a symbolizuje oranžové svetlo a večne slobodný Ethan (Kris Marshall) je zelený.

Mike si už zvykol na to, že ak chce mať chvíľku pre seba, tak svojej žene Lise (Liza Lapira) musí niekedy trochu zaklamať alebo nepovedať až tak úplnú pravdu. Fakt sa mu nemožno čudovať, že si pozerá obľúbeného Iron Mana potme v aute, ak sa chce vyhnúť domácim prácam.

Kým Mike má už viac-menej ustálený rodinný život, Adama prvý veľký krok ešte len čaká. So svojou priateľkou Callie (Aya Cash) sa práve nesťahovali do spoločného bytu a veci, aké mám Mike už dávno v malíčku práve len začínajú skúšať.

No a Ethan je… nuž poväčšine času sám. Jeho životnou filozofiou je užiť si s niekým radšej dva úžasné týždne ako nudné dva roky.

Traffic Light je úplne normálny sitcom, ktorý rieši vzťahy mladých dvojíc. Má sympatické postavy (a obsadenie), ktoré sa neraz ocitajú v mierne nereálnych situáciách – ako to v sitcomoch už chodí. Čo ma ale najviac potešilo – absencia otravného diváckeho smiechu. A fakt, že sa postavy ocitli aj na iných miestach ako gauč – obľúbený bar – auto potešil rovnako. Nehovoriac o skvelom Krisovi Marshallovi – kvôli nemu bodík navyše, takže hodnotím 8/10.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor