SERIÁLY.kinema.SK

Žiadna seriálová sezóna by nebola kompletná bez našich obľúbených modrých hrdinov. Keď sme boli malí, bojovalo sa proti Gargamelovi, teraz sa bojuje proti korupcii … každopádne, vždy sa nájde niečo, voči čomu môžu spravodlivé duše povstať. Šmolkovia 3D sú našťastie ešte ďaleko (tajne dúfam, že sa ich nedožijem) a my môžeme svoju plnú pozornosť upriamiť na ďalší seriál z prostredia policajného zboru. The Chicago Code nie je prvý, nebude ani posledný, ale má ho na svedomí Shawn Ryan. Ak ste boli posledných pár rokov v kóme, tak vedzte, že z jeho dielne pochádza aj Zlatými glóbmi ovenčený The Shield. Takže niet čo riešiť, hor sa na pilotnú epizódu.

Pre väčšinu ľudí pravdepodobne nebude prekvapením, že seriál sa odohráva v Chicagu, ktoré je plné kriminálnikov, skorumpovaných policajtov a skorumpovaných politikov. Nová šéfka polície Teresa Colvin (Jennifer Beals) má plné ruky práce a nadriadení je stále hádžu polená pod nohy. Rozhodne sa, že bez ich vedomia založí špeciálnu jednotku, ktorá bude vyšetrovať prípady vyžadujúce „špeciálny“ prístup. Obráti sa na svojho bývalého partnera det. Jareka Wysockiho (Jason Clarke). Ten je známy svojimi neortodoxnými vyšetrovacími postupmi, nekompromisným prístupom a častým striedaním parťákov. Jeho najnovšou pravou rukou je Caleb Evers (Matt Lauria).

V pilotnej epizóde si tím posvieti na nájomnú vraždu, Teresa Colvin bude urovnávať vzťahy v radoch organizovaného zločinu a my sa dozvieme, čo ju motivuje … stará dobrá klasika. Ako bonus dostaneme možnosť nahliadnuť do života Jarekovej netere, o ktorú sa staral od smrti jej otca (tiež policajta). Opäť poteší a pripraví pôdu pre zápletky do budúcnosti, ak FOX dá. Shawn Ryan a scenáristi určite nesklamali, len im treba dať trochu času, predsa len ide o seriál postavený na charakteroch … okorenený prenasledovaním podozrivých v rýchlych autách, čo nemôže uškodiť.

Celkový dojem je viac ako dobrý, ak vám nesadla nedávna multigeneračná dráma Blue Bloods, tak ste práve dostali alternatívu. Menej rodiny, viac akcie, korupcia zostáva. Na produkcii sa nešetrilo (alebo to aspoň nie je vidno), sledovanosť bola celkom slušná, obsadenie je dobré… Musíme počkať, čo sa z toho vyvrbí. Hodnotím na 6,5/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. xtomas252 | február 15., 2011 o 19:46 |

    sledovanost byla přímo příšerná, už teď to má seriál dost nahnutý…

Napíšte svoj názor