SERIÁLY.kinema.SK

Kriminálka NCIS (NCIS – Námorný vyšetrovací úrad) má istotu, že na CBS pôjde aj budúcu sezónu. Stanica si totiž do jesennej štruktúry objednala ďalšiu, v poradí už deviatu sériu. Šéfka CBS Entertainment Nina Tassler v tlačovej správe uviedla, že je to pocta „tvrdej práci talentovaných scenáristov, producentov a hercov“ a poďakovala sa oddanej fanúšikovskej základni.

V nových častiach sa so stopercentnou istotou objaví predstaviteľ hlavnej postavy Mark Harmon – americké médiá informovali, že podpísal zmluvu. Podľa Variety je jeho nový kontrakt dokonca dvojročný. Na seriáli sa bude podieľať tiež ako výkonný producent.

Správa o pokračovaní NCIS prichádza v čase, keď tento „veterán“ amerického prime-timu vytvoril nový rekord sledovanosti. Poslednú premiérovú časť v utorok 1. februára pozerelo 22,85 milióna ľudí v skupine 2+, čo je najviac v histórii seriálu. V reklamne dôležitej cieľovke dosiahol najvyšší rating od októbra 2009 – 4,6 %. Do istej miery k tomu dopomohli Fox a ABC, vysielajúce v tom čase len reprízové programy.

Aktuálnu sériu má NCIS výborne rozbehnutú. Ako informuje CBS v tlačovej správe, priemerne ju pozeráva 19,6 milióna ľudí starších ako dva roky, čo znamená nárast oproti sezóne 2009/2010 o 3,8 %. CBS mu prisudzuje titul najsledovanejšieho seriálu v televízii. Jeho divácke jadro tvoria rovnako ako pri ostatných krimiseriáloch v USA najmä starší diváci. Nadpriemerne dobré výsledky však vyrába i v reklamne dôležitej cieľovke 18-49. Tu síce prvenstvo medzi seriálmi nedosahuje (drží ho Modern Family na ABC), ale medzisezónne mierne narástol a jeho rating je porovnateľný so seriálmi Desperate Housewives (Zúfalé manželky) na ABC či Family Guy (Griffinovci) na Foxe. A túto sezónu má dokonca u mladých lepší výkon ako Dr. House.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. PEZ | február 8., 2011 o 16:47 |

  No rad by som sa spytal na ten udaj „pozeráva 19,6 milióna ľudí starších ako dva roky“. A ktore serialy alebo programy su najsledovanejsie u ludi starych 2 roky a menej? :)

 2. Shawn | február 8., 2011 o 19:21 |

  PEZ: v Amerike je proste základný údaj 2+ a nie 12+ ako u nás…

 3. Hanson | február 9., 2011 o 16:40 |

  Profesionálny článok, pán Krasko. Po odchode z medialne.sk mi chýbal váš seriálový blog, ale som rád že s článkami pokračujete aspoň tu.

  Čo dodať k NCIS: Na kvalitnom a zaujímavom základe možno stavať veľmi dlho. K tomu skvelí herci, scenáristi, produkcia a aj v ôsmej sérií je možné aby seriál rástol.

 4. palino | február 13., 2011 o 04:16 |

  NCIS je moj najoblubenejsi serial vobec, tak sa velmi tesim z tejto informacie.

Napíšte svoj názor