SERIÁLY.kinema.SK

Usmeje sa šťastie na nový seriál Matthewa Perryho Mr. Sunshine? Stanica ABC nahradila vo vysielacom slote v stredu jeden seriál s ex-Friends protagonistom druhým.

Mr. Sunshine je polhodinová komédia, ktorej základ má „sorkinovský“ nádych – príbeh o Benovi Donovanovi, čerstvom štyridsiatnikovi, manažérovi športovej arény a patáliach, ktoré sa s jej riadením spájajú.

Aj keď walk and talk scény nedosahujú dĺžku a komplikovanosť tých v Západnom krídle (The West Wing) alebo Studio 60, vidno, že sa pod nimi podpísal Thomas Schlamme. Perry a Schlamme (na režisérskej stoličke) nie sú jediní bývalí obyvatelia Bieleho domu v tomto seriáli, úlohu excentrickej a šialene bohatej majiteľky haly totiž prevzala CJ Cregg Allison Janney. Zo seriálu Lost pribrali Jorge „Hurley“ Garciu, z Better Off Ted Andreu Anders a zo spomínaného Studia 60 si zaskočil Nate Torrence.

Vyzerá to na zaujímavú zmesku mien a aj tak som sa trochu bála, aby to nedopadlo ako keď Psíček s Mačičkou varili tortu. Pravdu povediac, áno aj nie. Je očividné, že Mr. Sunshine stavia na Perrym, ktorý hrá (opäť) pozmenenú verziu Chandlera, Ben je ale cynickejší. Zároveň nemožno poprieť komediálny talent Allison Janney. Jej „blízke stretnutia“ s reálnym svetom sú perfektné. A aj tak som mala po dopozeraní podobný zmiešaný pocit ako pri Raising Hope.

Mr. Sunshine je zatiaľ len dobrý. Ešte ale chýba tá posledná ingrediencia, aby to do všetko zapadlo a stal sa z neho seriál výborný. Očakávam ho v najbližších častiach, na ktoré sa teším. A prehlasujem to s čistým svedomím. 7/10

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Michal | február 10., 2011 o 21:38 |

  Suhlasim dnes som to videl, akoze Raising Hope ma chytil asi po 2 casti a zostanem mu verni, toto este uvidim, ale urcite si pozriem aj dalsie aspon 2 casti…

 2. Yukari | február 11., 2011 o 00:47 |

  Veľmi podobné pocity ako pri pozretí Mr Sunshine som mala pri prvom dieli Cougar Town, dúfam, že to dopadne aspoň rovnako dobre. Zatiaľ mi tam niečo nesedí, asi žiadna energia medzi Matthewom Perrym a Andreou Anders.

 3. gabriella | február 12., 2011 o 19:51 |

  Suhlas s Yukari, zatial ziadna chemia medzi A.A. a M.P. Prospela jej cesta od „Joeyho“ k „Chandlerovi“?neviem, ona je celkovo pre mna trochu mdla vyzorom a prejavom. Matthew, klasika, nesklamal.. davam tomu este sancu, zo zvedavosti.

 4. marek | február 13., 2011 o 21:30 |

  kde sa to da pozriet?

Napíšte svoj názor