SERIÁLY.kinema.SK

BBC One uviedla v januárovom slote seriál Zen na námet detektívnych románov od Michaela Dibdina. Pilotná epizóda trojdielnej minisérie s názvom Vendetta má 90 minút.

Horúce rímske leto a sotva sa skončia úvodné titulky, máte pocit, že atletickejšie vyzerajúci britskí herci zahájili inváziu na Taliansko. Amélia Pond by sa nepotešila. Skutočne jedinou neznámou tvárou je Caterina Murino a štvrtý komparzista zľava pri scéne na námestí sv. Petra.

Aurelio Zen (Rufus Sewell) patrí medzi starších detektívov na Questure a neštíti sa použiť metódy zdravého rozumu – to jest klamstvo, unáhlené uzávery a falošné výpovede – aby uzavrel prípad. Ale nakoniec ho talianska byrokracia dolapí. Dostáva ultimátum – očistiť česť zabijaka, aby zostali politické kruhy s ním spojené nenarušené, alebo predčasne ukončiť policajnú kariéru.

Pokiaľ si obľubujete politické konšpirácie spojené s akciou v nádherných exteriéroch, epizóda Vendetta seriálu Zen je pre vás to pravé. Mňa skôr zaujal Aurelio Zen ako taký. Rufus Sewell sa úlohy „sexy Wallandera“ zhostil excelentne. Zvyčajne má mužský protagonista policajného seriálu dojemnú minulosť, ktorú krátko pred záverom odhalí, aby sme si všetci poplakali. Nie tak Aurelio. Ten bude radšej obzerať sukne a flirtovať so svedkyňami. James Bond by sa pred ním pýril.

Procedurálky naozaj nemusím, ale Aurelia si rada pozriem hocikedy. Caterina je dosť pekná a milá na to, aby som na ňu nežiarlila. Rím je veľmi sexy. Pilot je 8/10.Komentáre

  1. abby | január 6., 2011 o 18:38 |

    8-)

Napíšte svoj názor