SERIÁLY.kinema.SK

Prišiel nový rok a s ním aj nové seriály, ktoré vypĺňajú hluché miesta, ktoré ostali v programových štruktúrach po sklamaniach zo začiatku sezóny 2010/2011 alebo po zrušených starších seriáloch. Takouto novinkou je aj superhrdinský dramatický seriál The Cape stanice NBC, ktorý mal premiéru 9. januára.

Dej je zasadený do Palm City, imaginárneho veľkomesta plného skorumpovaných policajtov, ktorých odhaľuje záhadný investigatívny bloger s prezývkou Orwell. Tí (policajti) pomáhajú maskovanému zločincovi Chessovi pri atentáte na policajného šéfa.

Vince Faraday (David Lyons) je zrejme posledný čestný a nepodplatiteľný policajt a po tomto incidente sa rozhodne pracovať pre miliardára Petra Fleminga (James Frain) a jeho súkromnú ochrannú službu, ktorá by čoskoro mala nahradiť skorumpovanú políciu. Onedlho dostane tip od Orwella, ktorý ho navedie k vlaku Flemingovej spoločnosti plného pašovaných zbraní.

A tým sa jeho život od základov zmení. Chess (v skutočnosti Fleming) falošne obviní Faradaya, že sa pod maskou skrýval on, čím získa zákazku od mesta, aby Ark nahradila políciu. Faraday na úteku zmizne pri výbuchu a tak všetci veria, že je mŕtvy. Zachránia ho cirkusanti alias bankoví lupiči a ich vodca Max podporí Faradaya v myšlienke stať sa maskovaným superhrdinom z obľúbených komiksov jeho syna – The Cape. Cirkusanti ho naučia šikovným trikom, napr. ako používať plášť ako zbraň, hypnóze či ilúzii zmiznutia.

V tomto seriáli, ktorý vyšiel z pera Toma Wheelera, sa objavila aj hviezda sci-fi seriálov Summer Glau a o hudobný podmaz sa postaral Bear McCreary, ktorý je zodpovedný za fenomenálnu hudbu v kultovom seriáli Battlestar Galactica, či novšom The Walking Dead.

Superhrdinovia sa v popkultúre tešia veľkej obľube už niekoľko desaťročí. Je to téma veľmi sľubná, no i tak sa s ňou musí narábať veľmi opatrne. The Cape nijako nevykračuje zo šedého priemeru – ani veľmi nepoteší, ani veľmi neublíži. Hlavná zápletka nie je ničím výnimočná a bola spracovaná toľkokrát, že nemá čím prekvapiť. Pilot vás poteší, ak budete mať veľmi nízke nároky. A naopak, ak ste v tomto žánri doma, budete sklamaní. A keďže som si pilot púšťala s nárokmi pod nulou, hodnotím ho 6/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. xtomas252 | január 12., 2011 o 00:29 |

  No nevím… větším srajdám dáváte vyšší hodnocení :D

 2. RaStar | január 12., 2011 o 11:31 |

  Obdivujem niekoho, kto si da taku namahu a napise recenziu na niaky serial a vazim si toho ale tato recenzia je vlastne o nicom, nic som sa absolutne nedozvedel, len to co som videl v Traileri… ako neviem, teraz ci si to mam pozriet alebo nie… a v podstate som sa len docital spoiler na prvy diel, nic viac… sorry Sue… to je len moj nazor…

 3. xtomas252 | január 12., 2011 o 14:03 |

  Ty recenze jsou ti stejně na… Takhle ten seriál vidí akorát ten, kdo tu recenzi píše. To, že seriál ohodnotí 6/10, neznamená, že tobě se bude líbit na 60%. A tak je to u všeho… Ten text ti akorát trochu přiblíží, o co tam jde, ale každému se to bude líbit jinak. Nejlepší je to vyzkoušet a sám uvidíš.

 4. Leo | január 12., 2011 o 19:33 |

  Kdyby tam nebyla Summer, tak bych toho asi nechal (po druhým díle). Je to trochu brzo, hodnotit po dvou dílech, normálně to dělám po třech, ale když je ta příležitost.
  – Vadí mě ta technika. To co má Orwel místo monitorů.
  – Nic moc znělka.
  – Skoro to nemá děj (nebo je nezajímavý) mě připadne, ať už v jednotlivých epizodách i celkově, ale to se možná zlepší časem.
  – Celkově je to takový pofidérní.

  To xtomas252: Ty recenze nejsou na… Když o tom seriálu slyšíš prvně, tak se dozvíš jestli tě to vůbec bude zajímat a jestli má cenu to stahovat a koukat. Tak jsem to měl třeba u Gates a Haven. Ale když jsem jako u Cape, sledoval předem a z více zdrojů, tak mě to neřeklo vůbec nic.

  To RaStar: Podívej se, uvidíš, za zkoušku to stojí.

  To xtomas252: Nevím jestli má smysl to hodnocení tam vůbec dávat.

 5. PEZ | január 12., 2011 o 19:36 |

  Tak tak, recenzie treba brat s rezervou – 100 ludi, 100 chuti. Co com cital, je The Cape dost ocakavany, tak uvidime aky ten serial bude a ci sa uchyti.

 6. ROOR°° | január 15., 2011 o 18:42 |

  no mne sa ten serial zdal celkom dobry, hlavne ked vsetko co pozeram ma teraz prestavku vo vysielani:D

Napíšte svoj názor