SERIÁLY.kinema.SK

Článok obsahuje spoilery k Spartacus: Blood and Sand, ale snažila som sa ich držať na minime, aby aj diváci, ktorých prvé oboznámenie so sériou Spartacus bude cez GoA mohli pokračovať s BaS.

Spartacus: Blood and Sand káblovej stanice Starz (novému domovu Torchwoodu) sa stal hitom. Bohužiaľ hlavného hrdinu Spartaca, Andyho Whitfielda, postihla nepriazeň osudu a po prvej sérii sa musel stiahnuť z natáčania kvôli liečbe rakoviny. Dlho sa nevedelo, čo bude so seriálom ako takým a kým vedenie hľadalo riešenie a možný recast hlavného hrdinu, dalo zelenú projektu, ktorý mal vyplniť vzniknutú dieru vo vysielaní. A zrodil sa šesťdielny prequel Spartacus: Gods of Arena.

Všetkým, ktorí nevideli pôvodného Spartaca, by som odporúčala aby nepozerali úvodné dve minúty Gods of Arena, pretože sumarizuje všetko, čo sa udialo v prvej sérii Blood and Sand. A nie je nič horšie ako si nechtiac vyspoilovať seriál ešte pred jeho pozretím. Po úvodných dvoch minútach sa ale rozbieha samostatný príbeh, ktorý nových divákom oboznámi s mladým (mladším) Batiatusom (John Hannah), správcom ludus v meste Capua. Už z prvých minút divák zistí, že Batiatus je líška fikaná a zákulisnými machináciami sa to tu bude len hemžiť. Zatiaľ čo Batiatus sa snaží preniknúť do vyšších spoločenských kruhov Capuy, náplňou dňa jeho manželky Lucretie (Lucy Lawless, Xena) je byť sexi a shipovať sa so svojou dávnou priateľkou Gaiou (Jamie Murray, Hustle). Zatiaľ. (ehmehmehm)


Harcovníkom ponúka Gods of Arena poodhalenie minulosti dobre známych postáv z Blood and Sand. Ako začínal Crixus, neskorší šampión Capuy, kto bol predchádzajúcim Doctorem ludusu a ako sa vôbec dostal Bathiatus tam, kde ho nájdeme na začiatku Blood and Sand.

Charakter seriálu ale ostáva rovnaký. Svoju povesť mixu 300 (spomalené zábery, CGI), Quentina Tarantina (hektolitre krvi), kvetnatých nadávok (ktoré by obstáli aj v konkurencii Gena Hunta) si len utvrdzuje priemerným počtom soft porno scén na diel. Ak viete do čoho idete, nič sa nezmenilo, pre nováčikov to môže byť chvíľu šok, kým si zvyknú.

Pre starých divákov je Gods of Arena vítaným bonusom, kým hlavná dejová línia revolty slávneho Spartaca bude pokračovať v druhej sérii. Pre nových môže slúžiť ako „Úvod do Spartaca“ aj keď bohužiaľ bez samotného Spartaca. Miesto neho nás púťou prevedie Gannicus (Dustin Clare), súčasný najlepší bojovník ulíc a arén Capuy so záľubou v ženách, víne a boji naslepo.

Ako divák Blood and Sand dávam 9 nahotiniek z 10. Koľko by som dala, ak by som bola nepoškvrnený divák neviem, pretože krv gladiátorov sa zmýva ťažko. Možno niekto z komentujúcich adeptov na gladiátorov?

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. inekafe | január 24., 2011 o 17:20 |

  akoze nic v zlom, ale hned na zaciatku ma zarazilo – Blood and Sands ?? ma to byt Sand…ved Sand znamena piesok, tak aj keby si nevedel, ako sa to pise, tak zo slovenciny snad vies, ze je to latkove podstatne meno (ako napr. muka, cukor, zlato), takze to nemoze byt Krv a piesky :D lol…

 2. inekafe | január 24., 2011 o 17:23 |

  *nevedela, moja chyba…najprv som myslel, ze si chalan, podla nicku :D

 3. Freak | január 24., 2011 o 17:27 |

  Máš pravdu, má tam byť Sand. To je jeden z tých prípadov, keď si človek prvý raz zle prečíta názov alebo meno a žije s tým roky, kým si to všimne. Niečo ako Courtney/Courteney Cox. Opravím.

 4. serieslover | január 24., 2011 o 22:40 |

  skvely serial

 5. jablko | august 29., 2011 o 21:49 |

  dufam ze coskoro bude pokracovanie tam kde sme skoncili ,ked som pozeral trailer na 2. seriu tak ma najprv zarazilo ze tam je batiatus aj ked ho spartakus zabil a ze tam vobec nebol spartakus..ale nastastie som nasiel tento clanok:)

Napíšte svoj názor