SERIÁLY.kinema.SK

BBC One vyženie hviezdne herecké obsadenie na planétu Carpathia v novej seriálovej space-opere Outcasts. Jamie Bamber (Battlestar Galactica, Band of Brothers), Liam Cunningham (Clash of the Titans), Daniel Mays (Ashes to Ashes), Eric Mabius (Ugly Betty, L Word) a Hermione Norris (Spooks, Cold Feet) si budú kontrovať ako kolonialisti a výskumníci v ôsmich epizódach prvej série Vyvrheľov.

Zem sa stáva neobývateľnou a ľudstvo musí hľadať alternatívne miesta pre život. Spoločne s elitnými prieskumníkmi, ktorí čelia neznámym nebezpečenstvám cudzích planét, sa vylodí aj skupina kolonialistov, ktorí veľmi rýchlo zistia, že pozemské systémy politického zriadenia a hospodárenia strácajú medzi hviezdami svoj zmysel. Akoby toľko drámy nestačilo, zrazu sa preruší všetko spojenie so Zemou! Nečakaná dramatická hudba, začni hrať teraz!

Keď sa hocikto na britských ostrovoch rozhodne popasovať s princípom televíznej science-fiction, výsledky bývajú buď fenomenálne a prelomové pre žáner ako taký (štyridsaťročný kult Doctor Who, dnešní Misfits a Jekyll), alebo absolútna katastrofa, o ktorej sa nikde nikdy nahlas neovorí (Paradox, remakovaní Survivors a sklamanie roka 2010, The Deep). Outcasts majú svojim „mimozemským“ exteriérom z lokácií v južnej Afrike reálnu šancu spraviť niečo nové aspoň po vizuálnej stránke a pri všeobecnom nedostatu sci-fi na televíznych obrazovkách sa pravdepodobne stanú obľúbenou SF novinkou roku 2011. Scenárista všetkých ôsmich epizód, Ben Richards, má za sebou široký invertár od šikovných politických drámédií (Party Animals) po napínavé akčné strieľačky (Fixer), čiže na dialógoch a deji sa snáď nudiť nebudeme. Nechcem to zakríknuť, ale vyzerá to lepšie ako štrnásty spin-off Galacticy.

Outcasts je produktom firmy Kudos Film and Television (Hustle, Ashes to Ashes, Spooks, Lip Service). Kúpila ho aj americká ABC, ktorá ho podľa internetových tlčhubov uvedie v auguste 2011, čiže BBC ich na nás pravdepodobne vybalí ešte skôr.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor