SERIÁLY.kinema.SK

Zahraničné filmy a seriály kúpené televíziou JOJ už nemusíte hľadať len na televíznej obrazovke. Prvá lastovička sa objavila on-line: stanica zverejnila na webe kompletnú minisériu Pillars of the Earth (Piliere Zeme). Konkrétne na portáli huste.tv.

Banner promujúci tento na Slovensku zriedkavý krok sa objavuje nielen na huste.tv, ale i na joj.sk. Vyplýva z neho, že Piliere Zeme budú k dispozícii on-line do soboty. Sprístupnené boli po sobotnej (časti 1 a 2), respektíve nedeľnej (časti 3 a 4) slovenskej televíznej premiére. Návštevníci huste.tv si môžu v slovenskom znení pozrieť všetky štyri epizódy v štandardne vysokej obrazovej kvalite, umožňujúcej aj prehratie „full screen“.

JOJka je prvá slovenská plnoformátová televízia, ktorá zverejnila nejakú akvizíciu na internete. Slovenskí surferi mohli doteraz nájsť iba akvizície známe z káblovej stanice AXN, ktorá na jeseň minulého roka sprístupnila niekoľko titulov cez AXN Player a odblokovala ich pre územie Slovenska a Česka. Neskôr sa k tomu pridala sesterská AXN Sci-Fi. Seriály so slovenským dabingom sa legálne objavili na internete vďaka ženskej stanici Doma – tá má na stránkach tvdoma.sk archív telenoviel. Momentálne obsahuje tituly Doña Bárbara (Doňa Barbara), Entre el amor y el odio (Medzi láskou a nenávisťou), Cuidado con el ángel (Nespútaný anjel) a Más sabe el diablo (V náručí diabla).

Pozrite si Piliere Zeme na huste.tv:

Aby mohli televízie legálne šíriť zahraničné filmy či seriály na internete, musia mať na to zakúpenú licenciu. Tá JOJkina, vďaka ktorej sa na huste.tv objavili Piliere Zeme, je uzavretá s Tandem Communications – distribučnou spoločnosťou stojacou aj za filmami ako The Lost Future (2012 Koniec sveta) či chystaným Treasure Guards. V zahraničí je bežné, že televízie majú na webe i seriály od najväčších distribútorov. Napríklad česká Nova ponúka seriál The Mentalist (Mentalista) od Warnera. AXN zasa „vešia“ na web content od Sony Pictures Television International.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. studo | január 5., 2011 o 09:18 |

  zeby prve lastovicky ohladne slovenskeho hulu ci netflixu?

 2. simona | január 6., 2011 o 16:25 |

  úžasný film..:)bravo

 3. Bibč | január 6., 2012 o 13:58 |

  kráásny..najlepsíí..fiml..:))

 4. figyuska | január 10., 2012 o 22:38 |

  Dobry vecer, viete mi niekto poradit ja to na huste tv neviem najst.Preco????

Napíšte svoj názor