SERIÁLY.kinema.SK

Stanica NBC našla pre svoj nový seriál Perfect Couples miesto vo štvrtok o 20:30, teda v konkurencii sitkomu $#*! My Dad Says na CBS. Sledovanosť vyšla v neprospech NBC: pilot si pozrela sotva polovica divákov ako $#*! My Dad Says a aj v cieľovke 18-49 prehral nad skoro 80-ročným exkapitánom Kirkom. Diváci asi vedeli, prečo dali prednosť ufrflanému dedkovi pred troma pármi zaľúbencov, ktorí sa podľa anotácie vraj „snažia zistiť, čo robí vzťah ideálnym“.

Perfect Couples je o láskach podobných tým, aké zažívajú aj diváci a mohli by sa stotožňovať či už s príbehmi, postavami alebo najlepšie s celým seriálom. Dave a Julia sú podľa NBC obyčajný pár. Vance a Amy zasa dvojka plná vášne a napätia; ich techtle-mechtlovanie je ako na kolotoči. A napokon Rex a Leigh, samozvaní experti na vzťahy. Skrátka obyčajní hrdinovia… ktorí však vytvárajú iba jeden obyčajný seriál.

Perfect Couples nie je sitkom, na aký sme zvyknutí napríklad z Markízy – chýba mu štúdiový smiech. Ten tvorcovia nahradili hudbou pôsobiacou, akoby ju vymyslel Marián Čurko. Fanúšikov vzťahových seriálov novinka od NBC s najväčšou pravdepodobnosťou nesklame. Kto hľadá humor, azda nájde za 20 minút čistého času zopár vtipných miest. Ale porovnanie s úplne náhodne vybranou epizódou tiež komediálneho a tiež vzťahmi šmrncnutého seriálu Rules of Engagement dokázalo, že za rovnaký čas sa dá do podobného seriálu dostať aj viac vtipu, keď tvorca chce.

Ťažko popisovať, o čom bola prvá epizóda – nejaké rozlievanie vody, prevaľovanie v posteli, vyzlečený človek, ktorý namiesto sexu zažil nečakanú návštevu a bolo po všetkom. Zvyšok sa zlial do jedného veľkého celku. William Shatner je veru ľahšie zapamätateľný, či už ako kapitán Kirk alebo Ed zo $#*! My Dad Says. Perfect Couples by sa na našom trhu hodilo možno na Universal Channel – ako pohodovka, ktorej nechýbajú emócie. Mimochodom, nemožno vylúčiť, že tam raz skončí – seriál totiž predáva NBC Universal. Hodnotenie pilotu: 4/10.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor