SERIÁLY.kinema.SK

Slovenskí diváci uvidia ďalší premiérový americký seriál, i keď len v pay-TV. Po uvedení na americkej HBO prichádza teraz i do Česka a na Slovensko dráma Treme, zachytávajúca život po hurikáne Katrina. U nás ju uvedie kanál Cinemax v premiére každý štvrtok o 20:00. Pilotná 76-minútová časť je naplánovaná už na zajtra.

Treme malo v Amerike premiéru v apríli 2010. „Neviem si predstaviť iný program než Treme, ktorý by lepšie symbolizoval, čo chceme byť ako televízia,“ povedal v tlačovej správe šéf HBO Michael Lombardo. Prvú časť videlo 1,4 milióna divákov (napr. Boardwalk Empire mal s pilotom 4,8 milióna) a hneď po nej prišla od HBO objednávka na druhú sériu. Sledovanosť ďalšej časti však klesla približne o 27 %, ako si všimol The Hollywood Reporter. Druhá séria sa práve natáča a do vysielania pôjde tento rok.

Pre americké HBO predstavuje Treme ďalší kritikmi pozitívne prijatý titul: získal dve nominácie na Emmy za réžiu v podaní Agnieszky Holland a hudbu. Hudobná zložka sa dokonca postarala tiež o dve nominácie na Grammy. Aj české PR oddelenie Cinemaxu zdôrazňuje, že Treme je nabitý vôľou zdolávať nešťastia a „muzikanstkou energiou“.

Diváci na našom trhu uvidia Treme na Cinemaxe premiérovo vo štvrtok a reprízovo vo viacerých slotoch na prvom i druhom kanáli:

Vysielacie časy Treme na česko-slovenskom Cinemaxe
premiéra štvrtok 6. január, 20:00 Cinemax
premiéra piatok 7. január, 20:00 Cinemax 2
repríza nedeľa 9. január, 4:40 Cinemax
repríza pondelok 10. január, 23:50 Cinemax
repríza pondelok 10. január, 4:40 Cinemax 2
repríza utorok 11. január, 23:50 Cinemax 2

Treme sleduje obyvateľov New Orleans, zasiahnutých v roku 2005 hurikánom Katrina. Niektorí z nich sa dokonca objavujú v seriáli vo vedľajších rolách. Autormi Treme sú David Simon (The Wire, Generation Kill) a Eric Overmyer (Homicide: Life on the Street). Seriál pochádza z originálnej produkcie HBO. Úvodná séria má 10 častí, pri 2. sa plánuje 11.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Laky | júl 12., 2012 o 10:17 |

    Chysta HBO aj DVD verziu?

Napíšte svoj názor