SERIÁLY.kinema.SK

Vyzerá, že v tohtoročnej seriálovej sezóne chudobnej na kvalitnejšie seriály sa predsa niečo urodilo. Reč je o Lights Out, novej boxerskej dráme od káblovej stanice FX.

Patrick „Lights“ Leary je bývalý boxerský šampión, ktorý zo zdravotných (a rodinných) dôvodov pred piatimi rokmi ukončil profesionálnu kariéru. Tvorca Warren Leight (Law & Order: Criminal Intent) nám predstavuje Lightsa a jeho rodinu – manželku a tri dcéry, otca a brata, ktorí sa tiež motajú okolo boxu – a motívy, prečo sa férový chlap môže vydať na pochybné chodníčky z tých správnych dôvodov.

Pilotný diel udržuje divákovu pozornosť aj spracovaním. Tmavý „zašpinený“ filter doplňuje prestrihávaním časovej osi dejovej línie, ktorý nám neponúka rovno natiahnutú priamo na tácke. Vidíme tak Lightsa ako manžela a dobrého otca, ale aj chlapa, ktorému chýba box a rodinná finančná situácia nie je práve najlepšia. Sen sa skončil a peniaze na hypotéku nerastú na stromoch.

Ústrednú postavu Patricka Learyho si zahral Holt McCanally a do role boxera a komplikovaného chlapa prirodzene zapadol. Vie naháňať hrôzu, byť nekompromisný a zároveň charizmatický.  Zvyšok ansámblu sa tiež nedá zahanbiť, starého Learyho si zobral na paškál veterán Stacy Keach (Prison Break, Titus, American History X), sekunduje mu Pablo Schreiber (The Wire) ako mladší Leary. V seriáli však nie sú len macho muži, manželku Theresu si zahrala britka Catherine McCormack.

Nechcem veľa prezrádzať z deja, radšej by som každému odporučila, nech si pilot pozrie. Seriál načrtol pár smerov, ktorými môžu viesť Lightsove kroky počas zvyšku série a všetky vyzerajú zaujímavo.

O dobrom netreba písať veľa omáčiek, je to poctivá dráma a preto rovno hodnotím 9/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Hurvi | január 15., 2011 o 19:33 |

    no predsa len som cakal viac info…

Napíšte svoj názor