SERIÁLY.kinema.SK

InSecurity je nová kanadská komediálna špiónovka. Nakrúcala sa v saskačevanskej Regine, sústredí sa na dobrodružstvá fiktívnej kanadskej agentúry NISA a 4. januára mala premiéru na kanadskej CBC.

Alex Cranston (Natalie Lisinska, Above and Beyond) vedie jednotku podobnú Bauerovej kapele veselých tvárí z 24. Až na to, že sú všetci z Kanady. Presne tak, viete si predstaviť, ako im tá špionážna práca ide. Už v tretej minúte sa celému tímu podarí prehliadnuť, že ich šéfku uniesla zločinecká skupina – a nevšimnú si to ani ďalších 16 hodín, kým Alex nepríde na druhý deň do práce.

Kým vedúci agentúry NISA (William deVry, Twillight Zone, Stargate SG-1) trávi čas radšej koketovaním so sekretárkami než vedením agentúry, forenzná expertka Jojo Kwan (Grace Lynn Kung) skúma dôkazy na náhodných potravinách, nigérijská posila Benjamin N’udu (Richard Yearwood, ALF: The Animated Series) hľadí s upreným výrazom do diaľky vždy, keď je v zábere a senior tímu, Claude Lesage (Rémy Girard, 7 Days) zablúdi s partnerom pri hľadaní Alex do sado-masochistického budoáru. Hlavná postava je v tom sama a musí si vystačiť so znalosťami stredoškolskej šikany a šarmom.

„Je to ako 24 bez Jacka Bauera, CSI bez vedy a James Bond, ak by James Bond bol Mr. Bean,“ komentoval scenárista Kevin White seriál InSecurity. Nemohol by to povedať presnejšie. A napriek všetkému to funguje! Kanaďania tentokrát naozaj trafili do čierneho. Sitkomový formát (20 minút) zaisťuje, že seriál nespadne po pár epizódach do priepasti vzťahovej nudy (Chuck) a originálny kanadský humor nie je zapnutý na maximum k úplnému nepochopeniu publika (Men With Brooms).

Scenár je vtipný, dej je zaujímavý, herci sú šikovní a pekne to medzi nimi iskrí. Za maličký rozpočet nečakane veľa muziky. Chcem ďalšiu epizódu! 7/10

InSecurity bude pokračovať v klasickom koloniálnom formáte trinástich epizód na CBC.Komentáre

  1. Titi | január 24., 2011 o 17:59 |

    Aj my chceme! 20 minútovka smiechu by bola akurát. Akože Profesionáli po kanadsky…

  2. Yukari | január 25., 2011 o 16:35 |

    Až prekvapivo rozjarujúce, určite odporúčam vyskúšať.

Napíšte svoj názor