SERIÁLY.kinema.SK

Historickými seriálmi a minisériami sa teraz len tak hemží. Vďaka stanici Starz sme tu mali tituly Pillars of the Earth a Spartacus: Blood and Sand, HBO uviedla The Pacific a Bordwalk Empire, a Showtime len nedávno ukončila 4-ročné pôsobenie seriálu The Tudors. Všetky tieto káblové televízie budú pokračovať v tomto trende aj v roku 2011. Starz uvedie 6-dielny prequel k Spartacusovi s podtitulom Gods of the Arena a novinku Camelot. Spartacus: Gods of the Arena bude mať premiéru 21. januára a jeho finále je stanovené na 25. februára, kedy bude mať predpremiéru aj Camelot s Josephom Fiennesom (FlashForward) v jednej z hlavných úloh. Ten sa potom normálne bude vysielať až od 1. apríla. HBO chystá už tiež spomínaný titul Game of Thrones, Showtime zas spin-off k Tudorovcom s názvom The Borgias.

V tejto tematike vzniká aj kanadsko-francúzska koprodukčná miniséria s názvom Borgia, ktorá sa, mimochodom, aj v súčasnosti nakrúca v susednom Česku. The Borgias Showtimeu sa nakrúcal v Maďarsku.

The Borgias (Showtime)

Borgia (kanadsko-francúzska koprodukcia)

…a nezabudnite, že dnes večer po 20:00 uvidíte na JOJke prvú polku minisérie Pillars of the Earth (Piliere Zeme), a to bez reklamy!

VIAC O TITULE: , , , ,Komentáre

  1. Marcoz | január 1., 2011 o 12:19 |

    wow, na Boegiovcov sa teším :-)

Napíšte svoj názor