SERIÁLY.kinema.SK

Vrah v mene spravodlivosti Dexter vstúpil na ďalší trh. Jeho premiéra v susednom Česku vyšla nadpriemerne dobre – až natoľko, že stanica Prima Cool sa výsledkami pochválila v osobitnej tlačovej správe, i keď bežne jednotlivé akvizície takýmto spôsobom nerozoberá. V základnej reklamnej cieľovke 15-54, ktorou sa riadi český trh, dosiahol trhový podiel 11,4 %. Pritom priemer Primy Cool je túto sezónu približne 3,8 %.

dexterskblood

Dexter bodoval aj v širšej cieľovke ľudí starších ako 15 rokov; tu získal share 8,3 %. Opäť násobne prekračoval bežné výkony svojej materskej stanice; Prima Cool má v 15+ sezónny priemer 2,8 %. Prvú časť Dextera sledovalo 203-tisíc ľudí.

Ako vyplýva z tlačovej správy, Dexter oslovil hlavne mladého diváka. V najužšej cieľovej skupine ľudí od 15 do 40 rokov, na ktorú stanica nastavuje svoju programovú štruktúru, získal podiel 13,4 %. Či už v tejto cieľovke, v 15-54 alebo v 15+ nenašiel na Prime Cool minulý týždeň premožiteľa. „Prvý diel kriminálneho seriálu Dexter bol privítaný najvyššou hodnotou podielu na trhu, ktorá bola v rámci relácií Primy Cool v minulom týždni zaznamenaná, a to hneď vo všetkých troch sledovaných cieľových skupinách,“ hodnotí výsledok PR manažér Filip Sychra.

Dexter išiel včera vôbec prvýkrát v Česku. Dostal miesto na mužskom kanáli Prima Cool v čase medzi 22:00 až 23:00, čo je u našich západných susedov prime-time. Vytváral nábehovú krivku pre ďalší premiérový seriál Sons of Anarchy (Zákon gangu). Jeho výsledkom sa však stanica nepochválila.

Na Slovensku mal Dexter premiéru v marci 2009 na televízii JOJ. V domácej Amerike sa vysiela na káblovej stanici Showtime od roku 2006. Je jej najsledovanejším seriálom; finále piatej série vysielané 12. decembra sledovalo 2,54 milióna Američanov, čo bolo takmer rovnako veľa ako finále predošlej série (2,57 mil.). Seriál ocenený Emmy i Zlatými glóbusmi bol vďaka dobrým výsledkom obnovený na 6. sériu, ktorá sa začne vyrábať na jar. Joj odvysielala tri série a potvrdila aj kúpu ďalšej. Prima Cool bude po prvej sérii tiež pokračovať ďalej.

VIAC O TITULE: ,Komentáre

 1. abby | január 3., 2011 o 21:04 |

  slovenský dabing sa mi páči viac

 2. Márwa | január 3., 2011 o 23:05 |

  abby : Súhlasím.. Dexter a jeho otec ušel, ale takový Doaks a Angel.. Škoda psát..

 3. iwka | január 3., 2011 o 23:27 |

  aj mne, ale myslím že je jasné že na prime cool neskončí dexter tak ako na jojke…

 4. maj0 | júl 24., 2012 o 16:31 |

  mne sa viac pači česky dabing ale uprimne mne je to jedno že aký dabing je na tom filme ale hlavna vec nech už 6 seria pride čim skor či už to je česko alebo slovensko ale je to najlepsi serial aky som videl .. tak dufam že dabing bude najrýchlejsie doma alebo u susedov :)

Napíšte svoj názor