SERIÁLY.kinema.SK

Pán času sa vracia

Extra, News december 27., 2010

Fanúšikovia Doctora Who mali vďaka tradičnému vianočnému špeciálu oveľa šťastnejšie Vianoce (tzv. Smithmas), než bežní občania. V tohtoročnom špeciáli s názvom A Christmas Carol sa tvorca Steven Moffat pohral s motívom rovnomennej – dnes už klasickej – rozprávky Charlesa Dickensa. V nej vystupuje skúpy Scrooge (tu to je Kazran Sardick – stvárnil ho Micheal „Dumbledore“ Gambon), ktorého navštívia duchovia minulých, prítomných a budúcich Vianoc, aby mu napravili charakter. Keďže v skutočnom svete duchovia neexistujú, povahu Kazranovi napraví Doctor svojským spôsobom.

A Christmas Carol odštartoval 6. sériu, ktorá sa na obrazovky dostane niekedy počas jari roku 2011. Ako sme vás už informovali, Steven Moffat nás plánuje týrať ďalej – akoby nestačilo, že po takom veľkolepom špeciáli musíme na ďalšie epizódy čakať až do Veľkej noci. Samotnú 6. sériu rozdelil na dve 6-dielne „minisérie“, pričom druhá bude odvysielaná až v auguste 2011.

Na konci vianočného špeciálu sme mali šancu vidieť trailer na 6. sériu, v ktorom sa objavili aj zábery natočené v USA. Doctor a jeho spoločníčky sa neraz ocitli za veľkou mlákou, no zábery nikdy neboli autentické.

A čerešnička na záver – Arthur Darvill, predstaviteľ Roryho, to dotiahol na stabilné miesto v úvodných titulkoch!

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Yukari | december 27., 2010 o 18:16 |

    A Christmas Carol sa stala mojim najoblubenejsim Vianocnym specialom (hoci je Tennant stale mojim najoblubenejsim Doktorom). Moffata by som ale zabila PRECO UROBI TAKY SUPER TRAILER A POTOM NAS NECHA NA SERIAL SAMOTNY CAKAT MESIACE.

Napíšte svoj názor