SERIÁLY.kinema.SK

Americká káblová stanica TNT príde o svoj najväčší seriálový hit – ako totiž informovala v tlačovej správe, chystá sa ukončiť The Closer. Definitívne poslednú 7. sériu odvysiela v roku 2011. Bude mať 15 epizód a natáčať sa začne na jar. Seriál počas nej dosiahne métu 100 epizód. Podľa TNT prišlo „ťažké rozhodnutie“ uzavrieť seriál od hlavnej predstaviteľky Kyry Sedgwick.

Pre TNT bude koniec The Closer znamenať stratu svojho najsledovanejšieho seriálu. A nielen svojho – počtom divákov v cieľovej skupine 2+ sa zaraďuje na čelo rebríčka najsledovanejších amerických káblových seriálov všetkých čias. V lete ho podľa tlačovej správy pozerávalo priemerne 8,4 milióna divákov priamo alebo zo záznamu do siedmich dní, čo dokonca znamenalo medziročný nárast o 3 %. V pondelkovom prime-time zároveň pomohol stanici odštartovať ďalší nový krimiseriál – Rizzoli & Isles, ktorý po ňom dedil. Ten s vyše 8 miliónmi divákov (live+7) sa stal druhým najsledovanejším seriálom v histórii amerických kábloviek, hneď za The Closer. Jeho vstup na trh 12. júla drží rekord najsledovanejšieho štartu káblového seriálu v 2+. V mladej cieľovke 18-49 sa najsledovanejším debutantom roka stal hororový The Walking Dead stanice AMC.

Okrem vysokej sledovanosti bodoval The Closer aj u kritikov: na konte má okrem iných cien Zlatý glóbus a Emmy. Získala ich Kyra Sedgwick za najlepší výkon herečky v dramatickom seriáli. „The Closer bol kľúčový pri určovaní nového kurzu smerovania pôvodnej tvorby TNT,“ povedal v tlačovej správe prezident Turner Entertainment Networks Steve Koonin. Potenciálnych náhradníkov za The Closer je niekoľko. V septembri stanica napríklad ohlásila výrobu dvoch krimipilotov The Rabbit Factory a Perception a objednala si tiež pilot nového Dallasu. Ako výkonní producenti za nimi stoja Allan Loeb (filmy The Switch a Wall Street: Money Never Sleeps), Kenneth Biller (Star Trek: Voyager, Legend of the Seeker) a Cynthia Cidre (Cane).

The Closer je známy aj zo slovenských obrazoviek – pod názvom Uzavretý prípad ho vysielala televízia Markíza. Tá môže získať aj kriminovinku Rizzoli & Isles, predávanú spoločnosťou Warner Bros. International Television Distribution.

VIAC O TITULE: , ,Napíšte svoj názor