SERIÁLY.kinema.SK

Televízia Markíza napokon nebude vysielať seriály NCIS (Námorný vyšetrovací úrad) a NCIS: Los Angeles od januára vo štvrtkovom prime-time. I keď to avizovala už v cenníku reklamy a potvrdila v definitívnych plánoch na 2. týždeň 2011, teraz pristúpila k programovej zmene. Všetko bude inak: oba tituly z jej štruktúry vypadnú a náhradné miesto zatiaľ nemajú.

Premiérová 7. séria NCIS mala na Markíze chodiť od štvrtka 13. januára v historicky najlepšom čase, o 20:00. Seriál by sa vrátil po takmer štvormesačnej prestávke, so štartom jesennej štruktúry ho totiž Markíza prerušila. Hneď po ňom o 21:00 chcel dediť divákov spin-off NCIS: Los Angeles. Prichystaná bola úvodná séria. Markíza má, mimochodom, v knižnici aj 2. sériu, ktorá sa teraz iba vysiela na americkej CBS. Jej kúpu potvrdila v mesačníku Stratégie.

Do štvrtkového prime-timu pôvodne vyhradenému pre tituly NCIS teraz zaradí 180-dielnu tureckú telenovelu 1001 Nights (Tisíc a jedna noc). Tá mala pôvodne ísť každý pracovný deň medzi 17. a 19. hodinou. Programovou zmenou ju však presunula na lukratívnejšie miesto – do utorkového a štvrtkového prime-timu. Od 4. januára pôjdu v tieto dni vždy po dve časti medzi 20:00 a 21:50. V silnej jesennej sezóne v týchto časoch Markíza ponúkala pôvodný seriál Ordinácia v ružovej záhrade.

Markíza svoju novú akvizíciu Tisíc a jedna noc už intenzívne promuje. V čase vianočných sviatkov nasadila krátky teaser. „Najznámenejší príbeh všetkých čias Tisíc a jedna noc. Seriál, ktorý nadchol milióny divákov. Už čoskoro iba na Markíze,“ tvrdila v ňom bez toho, aby uviedla deň štartu či vysielací čas. Termín 4. január a nasadenie v prime-time zverejnila až na svojom webe. „Jeden z najuspešnejšich formátov vyvezených z Turecka do regiónov východnej a strednej Európy, ktorý dosahuje vynikajúce výsledky sledovanosti počas prime timu v Bulharsku, Chorvátsku či v Grécku,“ tvrdí markiza.sk. Seriál má už aj vlastnú slovenskú fanúšikovskú stránku na Facebooku.

Z programu Markízy mizne aj premiérová 2. séria seriálu The Mentalist (Mentalista). Mala odštartovať v utorok 11. januára o 22:15, po filme a Nočných Televíznych novinách. Namiesto neho sa však v tomto slote v januári objaví reprízová Adela show.

Na Markíze predčasne končí tiež kriminálka Criminal Minds (Myšlienky vraha). Programové plány uvádzajú v pondelok 10. januára o 22. hodine premiérovú 21. časť 4. série. Ďalší týždeň však už po tomto seriáli niet ani stopy, i keď séria má 26 častí. V programe je namiesto toho reprízová Partička.

Zatiaľ nie je známe, kedy diváci Markízy uvidia seriály NCIS, NCIS: Los Angeles,Criminal Minds či The Mentalist – nefigurujú ani v programe na tretí týždeň 2011. Otázne tiež je, ako ďalej pôjde Tisíc a jedna noc. Pri nasadení 2×2 častí týždenne by totiž Markíze trvalo jej vysielanie 45 týždňov a nemala by kde dať Ordináciu.

VIAC O TITULE: , ,Komentáre

  1. Betuš | máj 4., 2011 o 20:05 |

    dajte do prčíc Adelu a vypatlanú superstar z pondelka a hned sa uvoľní miesto pre NCIS

  2. kikuša | september 5., 2011 o 15:38 |

    Dajte naspäť NCIS !!!! To jedine som pozerala a vždycky som si na to našla čas. To čo už Markíza vyvádza to nieje možne program zmenia z jedného dňa na druhý, rušia seriáli….. no pekne pekne len tak ďalej pokračujte a uvidíte koľko budete mať divákov!!!
    A miesto pre NCIS by sa podľa mňa aj našlo, len niekomu sa nechce ale hlavná vec že menia pomaly každý deň program to im nevadí …. !!!
    Fúúúúúúúúúúúúúúj Markíza aspoň ste sa zas ukázali jak to viete.

Napíšte svoj názor