SERIÁLY.kinema.SK

Televízia Markíza a jej sestra Doma zverejnili štruktúry na január. Vyplýva z nich, že prinesú niekoľko seriálových premiér. Markíza to skúsi s akvizičnými seriálmi v najlepšom prime-timovom čase – o 20. hodine. Na rozdiel od Jojky, ktorá si za svoj seriálový večer vybrala stredu, Markíza ide do štvrtka. V historicky najlepšom čase plánuje vysielať kriminálku NCIS (Námorný vyšetrovací úrad). Ten sa vráti po nieloľkomesačnej prestávke (zmizol 2. septembra po tom, čo Markíza spustila jesennú štruktúru). K dispozícii je ešte 9 neodvysielaných častí premiérovej 7. série.

Hneď po klasickom NCIS, vo štvrtok o 21. hodine, príde na rad spin-off NCIS: Los Angeles. Akčnejšia verzia námornej kriminálky patrila v Amerike k najúspešnejším novinkám minulej sezóny; v reklamne dôležitej cieľovke 18- až 49-ročných obsadila 3. miesto za Glee a Modern Family. Nadpriemerné trhové podiely dosahovala aj v Nemecku na Sat.1 a pre česko-slovenskú AXN bola najdôležitejším premiérovým titulom tejto jesene a podporila ho aj rozsiahlym promom. Markíza odvysiela NCIS: Los Angeles v slovenskej free-TV premiére. I keď to u nej nebýva zvykom, ponúkne aj 24-hodinovú reprízu: v piatok okolo 11. hodiny. Reprízovať bude asi aj klasické NCIS, konkrétne vo štvrtok pred polnocou.

Ďalšie seriály v januári na Markíze:

 • víkendový sitkomový dvojblok prejde úpravou; vždy po jednej časti sitkomu According to Jim (Bláznivý Jimov život) pôjde v sobotu a nedeľu dopoludnia Two and a Half Men (Dva a pol chlapa). Štartuje už 8. januára reprízou 1. série,
 • v tradičnom čase každú nedeľu o 11. hodine pokračuje seriál The Vampire Diaries (Upírske denníky),
 • namiesto seriálu The Closer Cold Case (Odložený prípad) pôjde každý pracovný deň okolo 13. hodiny kriminálka Sue Thomas: F.B.Eye (FBI: Prípady Sue Thomasovej) a po nej v premiére Flashpoint – kanadská produkcia, ktorú medzi sezónami zvykla vysielať americká CBS. O 15. hodine ostáva dvojporcia Friends (Priatelia), o 16:00 však namiesto skončeného Monka prichystala Markíza lekársku sériu (Dr.) House, ktorú v premiére vysiela Jednotka,
 • The Mentalist (Mentalista) sa vráti; pôjde vždy v utorok o 22. hodine,
 • Criminal Minds (Myšlienky vraha) pôjde iba v pondelok večer.

Sesterská televízia Doma už v januári nemá v programe Ally McBeal, namiesto nej však od 4. januára zaradí premiérové akvizície, ktorých kúpu doposiaľ nemedializovala. Vždy v utorok a štvrtok o 21:40 prinesie vyššie spomínaný Hawthorne (Tlkot srdca) a po ňom okolo 22:25 Nurse Jackie (Sestrička Jackie). Prvý má „na svedomí“ matka seriálov ako The Closer či Rizzoli & Isles – káblová stanica TNT. No na rozdiel od nich nie je Hawthorne kriminálka, ale seriál z lekárskeho prostredia. V Amerike sa mu podľa tlačovej správy nadpriemerne darí u žien od 25 do 54 rokov, čo je cieľovka blízka i stanici Doma. Na ženy cieli aj Sestrička Jackie, seriál americkej káblovej stanice Showtime ocenený dvoma Emmy.

Z portfólia Showtimu pochádza i ďalšia januárová premiéra televízie Doma: historický seriál ocenený šiestimi Emmy The Tudors, známy našincovi z HBO. Už v prvom štvrťroku 2009 avizovala jeho kúpu pre náš trh Markíza. Napokon ho bude vysielať Doma pod názvom Tudorovci: Sex, moc a intrigy, a to každý piatok večer po filme, čiže okolo 22. hodiny. Štartuje už 7. januára dvoma časťami za sebou, ďalší týždeň už len jednu epizódu. Rovnako ako Hawthorne, aj Tudorovci sú z knižnice distribučnej spoločnosti Sony Pictures Television International. S tou má Doma i Markíza momentálne exkluzívny deal, v rámci ktorého kúpila i denné šou The Dr. Oz Show (Dr. Oz) a Judge Hatchett (Sudkyňa Hatchettová).

Od 8. januára vzniká na TV Doma nové okno cieliace na mladšie ročníky: každú sobotu a nedeľu okolo poludnia pôjde austrálsky seriál známy z Disney Channel, ale aj Markízy H2O: Just Add Water (H2O: Stačí pridať vodu) a po ňom tínedžerský sitkom Sabrina, the Teenage Witch (Sabrina – mladá čarodejnica), ktorý mal premiéru pred niekoľkými rokmi na Markíze.

VIAC O TITULE: , , , , , , , , , , ,Komentáre

 1. roby | december 16., 2010 o 17:29 |

  Seriál Odložený prípad je Cold case a nie The Closer

 2. studo | december 16., 2010 o 19:22 |

  zeby sa konecne markiza pochlapila? :) ( myslene v oboch vyznamoch :D )

 3. PEZ | december 17., 2010 o 13:07 |

  Tak Tudors si rad pozriem…

 4. Yukari | december 18., 2010 o 22:04 |

  S druhou seriou Fringe uz Markiza nepocita?

 5. Ivan Krasko | december 18., 2010 o 22:07 |

  Čo sa týka seriálu Fringe, druhú sériu Markíza kúpila. Podľa pôvodných plánov mala byť odvysielaná už na jeseň. Kedy reálne pôjde, to neviem.

Napíšte svoj názor