SERIÁLY.kinema.SK

Taliansky detektív s neskrotným temperamentom vstupuje na pôdu BBC One. Fajčí jednu od druhej, strieda ženy častejšie ako Vespy a pomocou intrikátnych lží a hrubého násilia víťazí nad skorumpovanými politikmi. Pripravte sa zamilovať, chlapi a pripravte sa stať počestnými ženami, baby… a chlapi. Seriál Zen si vás podmaní.

V kancelárii na Questure si vyloží nohy Rufus Sewell, seriálový veterán z amerického remakeu The Eleventh Hour, ktorého ste naposledy mohli vidieť (alebo ešte len uvidíte) v Pilieroch Zeme. Úlohy jeho aférky sa zhostí talianska herečka a niekdajší Bondov zajačik, Caterina Murino (Casino Royale, St. Trinian’s).

„Je to riadny klamár. Podpláca, využíva známosti a na surovku porušuje pravidlá,“ prezradil v rozhovore o svojej postave Rufus Sewell. „No najlepšie na Zenovi je, že každý jeho čin je motivovaný faktom, že chce uzavrieť prípad a ísť si domov v pokoji vypiť.“

Left Bank Productions má na svedomí také seriálové kulty ako nového Wallandera a filmovú pochúťku The Damned United. Prvá séria adaptácie knižnej rady Michaela Dibdina sa bude venovať knihám Vendetta, Cabal a Ratking a každá z epizód vychádzala z rímskych exteriérov.

Pilotná epizóda seriálu Zen s názvom Vendetta bude mať premiéru v nedeľu 2. januára o 22.00 hodine nášho času na BBC One.Napíšte svoj názor