SERIÁLY.kinema.SK

Excellentia Per Obsequium alebo Výnimočnosť cez poslušnosť je mottom nového seriálu od Cartoon Network s názvom Tower Prep.

Ian Archer (Drew Van Acker) nie je obyčajný chlapec. Vždy cítil, že je trochu iný ako celý svet, akoby bol o pol kroku popredu. Po tom, ako sa postaví na obranu šikanovaného spolužiaka ho vylúčia zo školy. Ešte však netuší, že naposledy.

Pri nočnom drtení online hry (podobnej WoWku) sa stretne so záhadnou Whisper119. Nasleduje malé zachrašťanie v slúchadlách a Ian sa prebúdza v úplne novom svete na univerzite Tower Prep, kde sa učitelia volajú podľa predmetu, akí učia (Matematika, Dejepis, Tréner) a pravidlá sa nesmú porušovať. Tvrdohlavý hrdina a nový svet nás prevedú klasickým dejovým postupom: otravní spolubývajúci, Ian pobieha po areáli miesto toho, aby išiel na Orientačný kurz, malý pohovor s Riaditeľom a nočné dobrodružstvo pri úteku.

V lese stretáva skupinku podobne naladených študentov a my vidíme začiatok určite nerozlučného priateľstva. CJ (Elise Gatien) je ženský Cal Lightman, vie čítať reč tela; Gabe (Ryan Pinkston) vie „vykecať“ všetko a vedel by predať beduínovi aj piesok a Suki (Dyana Liu) vie imitovať hlasy. Po malom vyliatí si duše a zistení, že každý má nejakú špeciálnu vlastnosť, ich malé komorné posedenie na pníkoch prerušia Strážcovia. Strážcovia sú mechanické bytosti so zobákom a zelenými/červenými reflektormi miesto očí. Nakoniec všetko dobre dopadne a my sa môžeme tešiť na ďalší diel. (Scifi fanúšikovia si určite všimnú známe stromy kanadských lesov.)

Tower Prep, už aj tým, že ho vysiela Cartoon Network, je zameraný na mladého násťročného diváka, ktorý sa môže s Ianom a jeho kamarátmi stotožniť. Primiešajte si do toho hudobný podmaz vo forme anonymnej rockovej kapely a máte seriál, ktorý zaujme. Pocit, že vám nik nerozumie, odhaľovanie vlastnej identity, výnimočné schopnosti a hlavne neznáma škola v neznámej krajine, z ktorej sa nedá uniknúť. Nepripomína vám to niečo? Ak ste hádali Harry Pottera, The Prisoner a X-Men, pochváľte sa a vezmite si salónku.

Presne tieto témy sú hlavným ťahákom Tower Prep. Za celým seriálom stojí Paul Dini, ktorý má skúsenosti s pár dielmi kresleného Batmana a spoluprácu na Lost. Aj keď sa už neradím medzi cieľovku CN, Tower Prep si pravdepodobne pozriem aj naďalej. Už len kvôli nostalgickému pocitu za príjemnými rokmi na gymnáziu. Hodnotenie pilotu: 8/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Michal | október 22., 2010 o 17:01 |

  Ja davam 1 sancu: The Event, Raising Hope a The Inbetweeners a uvidim ….

 2. Yukari | október 22., 2010 o 17:48 |

  Salónku? Et tu, Brutus, začínaš s vianocami v Októbri?

 3. Freak | október 22., 2010 o 18:56 |

  Videla som v tescu adventne kalendare, nedalo mi.

 4. Hurvi | október 25., 2010 o 17:08 |

  problem je, ze na tento serial som nikde nenasiel ZIADNE titulky

Napíšte svoj názor