SERIÁLY.kinema.SK

Už vám nestačí ušatý Merlin? Deptajú vás svojím humorom chlapci z The Inbetweeners? Smútite za This is England? Teraz to príde. Perla z produkcie Ostrovov. Sarah Jane Adventures hlási svoj návrat už tento pondelok.

Elizabeth Sladen je známa najmä z príbehov o cestovateľovi v čase, Doctorovi. Objavila sa v seriáli už pred pár dekádami, ako spoločníčka tretej a štvrtej inkarnácie Pána času. Svoj malý štek si odbila aj v novej, vzkriesenej podobe tohro fenoménu a v epizóde Shool Reunion sa objavila po boku Davida Tennanta. Diváci boli nadšení a BBC zaplesala. Našli si totiž nový motív na seriál určený detskému divákovi.

Sarah Jane Adventures sa krúti okolo hlavnej hrdinky, už spomínanej Sarah Jane. Býva na predmestí Londýna v obrovskom dome. Pracuje ako investigatívna reportérka na voľnej nohe a vďaka svojej práci skúma prípady, ktoré majú nevšedný a väčšinou mimozemský pôvod. Už v prvej epizóde rieši prípad krútiaci sa okolo fabriky na malinovku. Spozná s dievčaťom z ulice, Mariou (Yasmin Paige) a na konci časti si prisvojí synteticky vytvoreného chlapca Lukea (Tommy Knight) za svojho syna.

Máme teda šťastnú rodinku, ktorá sa pred ničím nezastaví a ochraňuje planétu Zem. Časom sa partia detí v seriáli mení a v súčasnosti dopĺňa duo Smithovcov šarmantná Rani (Anjli Mohindra) a Clyde (Daniel Anthony). Okrem nich sa v seriáli vyskytne hviezda nadšasového formátu, robotický psík K-9 a počítač zaberajúci celú povalu, Pán Smith, ktorý svoje spustenie vždy doplní fanfárou. Ako vravím, seriál si vychutnajú hlavne deti.

Už v pondelok o 18.15 nášho času sa celá banda Sarah Jane objaví v novej sérii. Okrem množstva mimozemšťanov a dobrodružstiev sa vo štvrtej sérii objaví aj súčasný predstaviteľ Doctora, Matt Smith. Epizódy majú necelú polhodinku a sú koncipované do dvojčastí. A ja sa už teším ako spomínané malé dieťa!Komentáre

 1. Michal | október 10., 2010 o 22:12 |

  Planujem stiahnut vsetky casti – „The Inbetweeners“ oplati sa o com to je??? Po pozreti Misfits,Black Books, FM, a IT Crowd hadam dalsia pecka z UK ?

 2. Elendilka | október 10., 2010 o 22:36 |

  Odporucam Ti najprv si pozriet Skins. Potom Ti pridu The Inbetweeners ako lahodka. Akoze, ako sitcom to nikoho nejako velmi neobohati, ale jeto velmi realisticke stvarnenie mladeze. Odporucam velmi silno oboje, ale ked si taky pruderny, ako ja, tak budes niektore useky pozerat so zatvorenymi ocami :D

 3. Michal | október 11., 2010 o 00:52 |

  Pozrel som 1 diel a celkom som sa zabaval ,neni mi sice 16,18, ani 2O ale celkom sranda,hej Skins poznam…je mi 24 :-)

 4. Elendilka | október 11., 2010 o 18:56 |

  Ja som tiez stara 21-rocna koza a smejem sa na Inbetweeners ako najata :D Ale Skins, to je moja srdcova zalezitost.

 5. Michal | október 11., 2010 o 20:55 |

  hej suhlasim ze kukat serialy podla veku je blbost, akoze jasne ze si nepustim Hannah Montana Forever ale takyto typ humoru ako ma Inbetweeners je proste ..dobry :-)

Napíšte svoj názor