SERIÁLY.kinema.SK

Zákon a poriadok predstavuje vo svete televízie pojem: pôvodný seriál sa dožil úctyhodných dvadsiatich sérií, respektíve 456 epizód a americký trh s väčším či menším úspechom neskôr vyprodukoval ďalšie tri spin-offy.

Teraz sa NBC rozhodla pre štvrtý. Law & Order: Los Angeles (alebo LOLA) už podľa názvu naznačuje, že by mohol byť priniesť moderné uchopenie klasickej značky a s hollywoodskym pozlátkom cieliť na mladšie vekové skupiny.

Kto však od Law & Order: Los Angeles očakáva niečo podobné, ako urobil spin-off NCIS: Los Angeles s Námorným vyšetrovacím úradom, bude sklamaný. Žiadne superakčné scény, od ktorých by cieľovka 18- až 34-ročných neodrthla oči. Tvorcovia síce mysleli na lokalitu a do deja zakomponovali všetko, čo k Hollywoodu patrí, ale stále je to viac-menej ten istý štýl, na aký sme zvyknutí z ostatných verzií Zákona a poriadku.

Séria Law & Order: Los Angeles ostáva verná policajno-detektívno-súdnemu žánru a dve desaťročia budovanému brandu. Zakladá si na silnom príbehu a dbá na to, aby boli zločiny riešené verne – skrátka, žiadne CSI, ale stará dobrá kriminálka. Ak ho kúpi česko-slovenský Universal Channel a nasadí do prime-timu, nič tým nepokazí a jeho konzeravatívne diváčky v strednom až vyššom veku budú vďačné. Ak ho kúpi akákoľvek iná televízia a zaradí do slotu, kde predtým mala iný Zákon a poriadok, opäť bude všetko v poriadku. Law & Order: Los Angeles je seriál, ktorý nemá ako sklamať fanúšikov klasického krimižánru ani osvedčenej značky. Hit vyvolávajúci rozruch ako Hrdinovia (Heroes) z neho nebude, ale svoj účel splnil. Dobrý štart prvej časti, čo na NBC dosiahla v cieľovke 18- až 49-ročných sledovanosť okolo 3,1 % a porazila aj novinku The Defenders na CBS, znamená, že staviť na osvedčené sa vyplatilo.

Za Law & Order: Los Angeles stojí staré známe meno Zákonov a poriadkov Dick Wolf. Alfred Molina, Skeet Ulrich či Corey Stoll sú časťou kompaktne poskladanej hereckej zostavy. Príbeh v prvej časti, siahajúci od vlámania do hollywoodskych domov možno až k vražde, vyriešili uveriteľne. Hodnotenie pilotu: 6,5/10.

VIAC O TITULE:Napíšte svoj názor