SERIÁLY.kinema.SK

Hoci USA bez debát patrí prvenstvo na seriálovom trhu, predsa sa neraz stane, že seriál z inej produkcie dosiahne veľký úspech a Američania sa ho rozhodnú prerobiť na svoj obraz. Dosadia dokonale a neprirodzene krásnych hercov a herečky a dejovú líniu buď nezmenia vôbec alebo, v oveľa horšom prípade, drasticky niečo zmenia (spomínate na Life on Mars?). To, že iný než americký seriál má úspech práve preto, že nie je americký zrejme tvorcom remakov nenapadlo.

Americká „vykrášlená“ verzia populárneho britského seriálu Being Human bola ohlásená už pomerne dávno a fanúškovia príbehov upíra Mitchella (Aidan Turner), vlkolaka Georga (Russell Tovey) a ducha Annie (Lenora Crichlow), ktorí spolu bývajú, odvtedy žili v nepokoji, ako to nakoniec dopadne.

Verziu spoza veľkej mláky má na starosti sci-fi televízia Syfy. Ako upír Aidan sa predstaví Sam Witwer (Smallville), ako vlkolak Josh Sam Huntington a ducha Sally si zahrá Meaghan Rath. Prečo sa tvorcovia novej verzie rozhodli zmeniť postavám mená, keď z fotografií sa zdá, že charaktery sa obliekajú rovnako ich britskí predchodcovia, je záhadou.
Nová verzia čaká aj britský – myslím, že prívlastok kultový je tiež na mieste – seriál o teenageroch Skins stanice E4. Seriál sleduje osudy skupiny stredoškolákov, ktorý žúrujú 24/7 so všetkým, čo k tomu patrí – teda alkoholom, drogami a sexom. Doposiaľ sa v seriáli vystriedali dve generácie protagonistov a americká MTV sa rozhodla práve prvú prerobiť na svoj, americký obraz. Čo ich k tomu viedlo je záhadou, keďže britská verzia sa populárnou stala práve pre relatívne realistické vyobrazenie života mladých ľudí v Británii, ktorý je diametrálne odlišný od toho v USA.

Oba americké remaky, Being Human i Skins, by sa mali na obrazovky dostať niekedy začiatkom budúceho roka. Našťastie britské verzie sa tešia veľkej popularite a Being Human čoskoro čaká 3. séria a Skins už 5., v krorej sa objaví nová, tretia generácia!

VIAC O TITULE: ,Komentáre

 1. MartinDeBill | október 24., 2010 o 11:15 |

  nie nie nie. americka verzia skins sa neujme. uz len pre tie drbnute roztlieskavacky. fuj fuj fuj fuj. prosto fuj. a sucitim aj s fanuskmi isto skveleho BRITSKEHO serialu Being Human. istotne to aj vas stve, ze americania musia mat vsetkoo po svojom.

 2. Elendilka | október 24., 2010 o 17:05 |

  Super clanok, Zuzi. Tiez som velmi rozporuplna ohladom Skins, podla prveho traileru to vyzera uplne rovnako ako ta UK verzia. Skins je moj fakt naj naj naj serial a som z toho zhrozena. Being Human sa mi tiez velmi paci, ale pozdava sa mi myslienka jeho prerobenia viac, nez Skins. Predsa len, v BH sa tvorcovia mozu odviazat a aj ked to bude americke, nebude to take umele, ako keby sa odrazili od predlohy UK Skins. Som zvedava, oboje pozriem a zhodnotim, no asi nie objektivne. UK je UK.

 3. martin | október 24., 2010 o 18:00 |

  neviem ale čítal som, že aj Torchwood má byť prerobený v USA, len neviem kedy.

 4. Sue | október 24., 2010 o 18:07 |

  Hoci sa mi nepáči idea akéhokoľvek remaku, ale Skins najviac udierajú do očí. Ale čo, nebudem sa opakovať, všetky moje pocity v dosť miernom podaní som vyjadrila v článku :D

 5. Freak | október 24., 2010 o 18:21 |

  Torchwood má byť prerobený, i keĎ oficiálne to bude „Season 4“ a už zháňajú hercov. Bude mať 10 dielov a predbežne je stanovený na leto na káblovke Starz a súčasne na BBC One. Kreatívny team Russell T Davies + Julie Gardner ostáva pohromade, takisto aj John Barrowman a Eve Myles ako Captain Jack Harkness a Gwen Cooper.

 6. Shawn | október 24., 2010 o 18:55 |

  Torchwood nebude remake, len sa bude odohrávať v USA, keďže sa k výrobe pridala stanica Starz a budú dodaní nejakí lokálni herci.

 7. Michal | október 24., 2010 o 18:59 |

  Podla mna je IT Crowd asi najlepsi UK serial…..

 8. Sue | október 24., 2010 o 19:37 |

  Zasadením deja Torchwood do USA sa úplne ignoruje hlavná „funkcia“ tohto inštitútu -> v neviem akom roku ho založila kráľovná Viktória II. ako ochranu VEĽKEJ BRITÁNIE pred inváziami mimozemšťanov.
  Kapitán Jack je awesome, ale ochraňovať UK pred mimoňmi z USA je už aj nad jeho sily.

 9. effy | október 24., 2010 o 21:24 |

  americke skins je podla mna uplny nezmysel, uz len preto ze obsahuje roztlieskavacky,tvorcovia vlastne iba prerobili pilotnu epizodu (ocividne podla traileru) a bude to chodit na MTV.Come on!
  Na Being Human sa vsak tesim, creatorom je Jeremy Carver (najlepsie epizody SPN) s manzelkou a navyse sa v nom objavi aj Mark Pellegrino:D

Napíšte svoj názor