SERIÁLY.kinema.SK

Na svete sú len dve skupiny ľudí. Tí, ktorí o Arrested Development nikdy nepočuli a tí, ktorí ho považujú za kultové komediálne dielo a jeden z TOP10 seriálov, ktoré kedy uzreli svetlo sveta. Ak patríte k prvej skupine, tak vedzte, že ide o komediálny seriál Mitchella Hurwitza o rodine Bluthovcov, v ktorom geniálne spája inteligentnú satiru a stupídne gagy.

Seriál sa dožil 53 epizód rozdelených do troch sérií (2003-2006) a v hlavných úlohách zažiarili Jason Bateman, Portia de Rossi, Will Arnett, Michael Cera, Tony Hale, David Cross, Jeffrey Tambor a Jessica Walter. Ide o povinnú literatúru pre milovníkov humoru (minimálne spolu s Black Books a Coupling /UK/) a zdroj hlášok, ktoré vás budú lámať v páse celé roky.

Prečo spomínam Arrested Development? Pretože Mitchell Hurwitz a Will Arnett sú späť. Pripravte si bránice, je tu Running Wilde od Fox.

Steve Wilde (Will Arnett) je excentrickým dedičom multimiliardového ropného impéria WildeOil. Jeho jediným priateľom je poskok Migo Salazar (Mel Rodriguez), za chrbtom mu vždy postáva „pestúnka“ Mr. Lunt (Robert Michael Morris) a za suseda má Fa’ada Shaouliana (Peter Serafinowicz), ktorého považuje za svojho soka v oblasti šibnutých nápadov a investícií.

Ako to už býva, najviac chce to, čo nemôže mať. Emmy Kadubic (Keri Russell) je láskou jeho života, ona však opovrhuje bohatstvom a zachraňuje v pralese domorodcov so svojím priateľom Andym (David Cross) – neúspešným ekoteroristom – a dcérou Puddle (Stefania Owen). Keď ich chabé pokusy zabrániť WildeOil v ťažbe ropy zlyhajú, je nútená obrátiť sa na Stevea s prosbou…

Emmy však netuší, že Puddle neznáša prales a urobí všetko pre to, aby mohla zostať v civilizovanom svete… a to znamená jediné, dať Stevea a Emmy opäť dokopy. Znie to síce jednoducho, ale bude treba vynaložiť nadľudské úsilie a bizarným situáciám sa určite nevyhnú. Nedá sa to opísať, proste to treba vidieť.

Running Wilde je jeden z tých seriálov, ktoré buď milujete alebo nenávidíte. Dvojica Will Arnett/Keri Russell je sama o sebe zárukou kvalitnej zábavy a keď sa k tomu pridá ešte Hurwitzov scenár, tak proste nie je čo riešiť. To platí dvojnásobne pre fanúšikov spomínaného Arrested Development, tí si seriál užijú trojnásobne (určite sa môžeme tešiť na kopu známych tvárí). Hodnotím na 9,5/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Tina | september 27., 2010 o 17:58 |

  suhlas, suhlas a este raz suhlas :)

 2. Yukari | september 27., 2010 o 18:57 |

  Podobá sa to neuveriteľne na Arrested Development, ešte aj použili „I made a huge mistake“. Presne v niečo takéto som dúfala.

 3. Coleo | september 27., 2010 o 21:19 |

  Po prvom diely ešte nemoôžem povedať že je to také dokonalé ako bolo AD, ale zatial je to skvelé a Keri R. som tak strašne dlho nevidel a tak mi chýbala…

 4. xtomas252 | september 27., 2010 o 23:11 |

  nic moc, zasmál jsem se asi dvakrát.

 5. Michal | september 28., 2010 o 09:12 |

  No ja som videl len pilot AD ale dako moc som sa nenasmial,radsej mam humor The Big Bang alebo How I Met a este k tomu Big Bang po 3 seriach PODLA MNA je to 2 najlepsi komedialny serial co bol vytvoreny..prvy su Friends…

Napíšte svoj názor