SERIÁLY.kinema.SK

Stanica Fox vrámci svojho nového komediálneho bloku predstavila dva nové seriály. Raising Hope a Running Wilde. Ako prvému sa pozrieme bližšie na koreň tomu prvému menovanému. Žiadna nablýskaná spoločnosť, dokonalé postavy a problémy na svetelné roky vzdialené bežným smrteľníkom. Čaká nás klasický polhodinový sitcomový formát, ktorému vládne (ako to už býva zvykom) svojská pracujúca rodinka pretĺkajúca sa životom.

Tá „naša“ pozostáva z manželov Chanceovcov – tak trochu nedospelý otec Burt (Garret Dillahunt), životom ostrieľaná máti Virginia (úžasná Martha Plimpton) a poflakujúci sa syn Jimmy (Lucas Neff). Samozrejme, nesmie chýbať trafená babka (Cloris Leachman), u ktorej všetci bývajú a pomedzi to sa mihne aj synovec. Za touto zostavou stojí Greg Garcia, tvorca My Name Is Earl, a kto pozná jeho predošlú tvorbu, vie, čo môže očakávať aj od Raising Hope.

Dej sa točí okolo Jimmyho, ktorý si z jednej vášnivej noci v karavane odnesie darček v podobe dieťaťa. Vravíte si, preboha, zas deti v seriáloch? Veď je to jedna z dvoch vecí, čo seriál väčšinou zabije. Nuž, ak nemáte radi deti v seriáloch, nezapínajte, pretože celé to je o tom, ako sa tínedžer vyrovná s výchovou dieťaťa a pritom sa nevie poriadne postarať ani o seba. Stereotypy, stereotypy a ešte raz stereotypy. Sú totiž na každom rohu. Ak sú dobre urobené, fungujú. Problém je, že polovica z nich nefunguje.

Samotný humor je nevyvážený. Vsádza hlavne na vizuálne gagy a tie sú často hit-or-miss. Sekvencia s bezpečnostnými pásmi v aute je zábavná, ale na druhej strane sa viem zaobísť bez vracania na obrazovke.

Herecky seriálu kraľujú rodičia, resp. už starí rodičia. Martha Plimpton a Garreth Dillahunt však majú na viac. Nováčik Lucas Neff je príjemný, neruší, ale to je dané rolou, akú hrá. „Chalan odvedľa“, ktorý začne spisovaním veľkého životného plánu a skončí pri kreslení fantasy obrazu.
Táto „FOXovina“ mi prišla ako snaha o vytvorenie konkurencie k Modern Family na ABC. Osobne som so seriálom uzavrela dohodu. Vyladí nováčikovské chyby, odpustí si niektoré (ne)vtipy a ja mu dám ešte šancu na jeden-dva diely. Jemný náznak zlepšenia sa mi ukazoval na konci pilotu, kde som cítila, že seriál má „dušu“, ale je zahádzaná pod kopou balastu.
Hodnotím ho preto na 6/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Coleo | september 23., 2010 o 22:16 |

    Pilot bol velmi fajn. Martha Plimpton je dokonalá vo všetkom v čom som ju videl a toto nie je výnimka…

Napíšte svoj názor