SERIÁLY.kinema.SK

V súčasnej ekonomickej situácii to všetci poznáme. Firma má vysoké náklady a tak svoju prevádzku presťahuje do lacnejších krajín. Tak je to aj v prípade Mid America Novelties, firmy predávajúcej všelijaký bláznivý tovar cez katalóg. Jej zákaznícka podpora sa presťahuje do Mumbai a Todd (Ben Rappaport) musí s ňou, ak si chce udržať prácu. Čo vás ešte čaká v Outsourced, novom prírastku komediálneho štvrtka stanice NBC?

Príbeh je o tom, ako sa tím indických „looserov“ vysporiada s predávaním tovaru po telefóne Američanom a pod vedením Todda sa vydá na cestu úspechu, aj keď ich všetci podceňujú. Celý pilot stavia na klišé o indickej kultúre. Aby som ale nebola jednostranná, musím spomenúť, že si berie na paškál aj Ameriku, krajinu v ktorej vás nik nezastaví, ak chcete vyrábať prsia spievajúce Jingle Bells alebo falošné psie hovienka. Zvyšok sú masové lacné vtipy, nad ktorými neviem, či mám plakať alebo sa tváriť urazene. Niektoré samozrejme fungujú, hádam niet seriálu, kde by sa nenašiel aspoň jeden dobrý vtip.

Tvorcovia zobrali indické posvätné kravy, mužov túžiacich po ženách a korenisté jedlá, zmiešali to dokopy a dúfali, že to postačí. Plus pridajte náznak začínajúceho milostného trojuholníka Američan – Indka – Austrálčanka a jedného Američana, ktorý sa odmieta stotožniť s indickou kultúrou a zachováva si status „ja som tu King, ja som viac“.
Keď už nefunguje humor, hádam niečo iné bude na tom pozerateľné. A áno, máte pravdu, ak ste tipovali, že to bude osadenstvo. Je to milá banda a na konci epizódy sa pristihnete, že im fandíte. Pre bežných seriálových maniakov sú to viac-menej neznáme mená, občas sa niekto vyskytol v epizóde toho či onoho. Z celého castu vystupujú do popredia ukecaný a nezastaviteľný Gupta (Parvesh Cheena), nadšený mladík s nešťastným menom, Manmeet (Sacha Dhawan – The History Boys, The Deep) a krásna Asha (Rebecca Hazlewood – Doctors, Bad Girls).

NBC Outsourced šikovne prepojila s The Office, typovo si programy sedia. Ostáva len otázka, či si seriál nájde svoje publikum. Ak vám nesadne typ seriálov The Office alebo Parks & Recreations, tak vám pravdepodobne nesadne ani Outsourced. Lenže ani Parks & Recs nemali bohvieaký pilot a nakoniec sa z toho vyvinul celkom dobrý seriál.
Ak sa seriál posunie od kultúrnych klišé, (ktoré sa raz musia minúť), môže byť fajn. Len či nebude neskoro. Zatiaľ za pilot dávam
4,5/10 (0,5 je za funky úvodnú zvučku).

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. Arax | september 26., 2010 o 13:59 |

    Britske Mumbai Calling a ich Teknobable call centrum mi stadlo viac… Outsourced islo od syra na hlave dole vodou :D

  2. Michal | september 26., 2010 o 14:10 |

    Tiez som to videl a neviem ci to pozerat alebo nie,bud toto alebo Mike and Molly je asi lepsie…a Undercovers uplna priemerna hovadina.

  3. Vittorio | november 3., 2010 o 15:07 |

    Mne sa to nahodou paci. Podla mna velmi fajn :)

Napíšte svoj názor