SERIÁLY.kinema.SK

Americké seriály nám podávajú obraz tamojších obyvateľov – všetci majú dokonalé vlasy, veľké domy, harmonické rodiny a rodia sa tam zásadne len modeli a modelky. Toto stvárnenie Štátov má však ďaleko od pravdy. CBS túto jeseň uviedlo na svoje obrazovky nový sitcomový počin s názvom Mike & Molly, ktorého hlavnými hrdinami sú ľudia, ktorí majú k americkému priemeru najbližšie. Sú totiž obyčajní občania s mierami vzdialenými od dokonalých 90-60-90.

Mike (Billy Gardell) je policajtom. Táto profesia sa u neho v rodine dedí a vo výkone kvalitnej služby mu nezabráni ani bruško, ktorého sa chce silou-mocou zbaviť. Okrem drastickej diéty, ktorú drží, chodí na „anonymných alkoholikov“ pre mackov. V tomto klube jedákov, ktorí si radi naložia aj druhú porciu sa stretne s charizmatickou Molly (Melissa McCarthy). Ona je učiteľkou na základnej škole, žije v dome s mamou (Swoosie Kurtz) a sestrou (Katy Mixon), ktorej najlepšou kamarátkou je vodná fajka so všakovakými rastlinkami.

Molly je však omnoho sebavedomejšia než Mike a po jednom sedení v klube „prejedákov“ ho pozve na rande urobiť prezentáciu o svojom povolaní do školy pre deti, kde učí.

Mike a Molly tvoria od prvej minúty ich stretnutia neprekonateľne zlatý pár. Divák drží palce o niečo hanblivejšiemu Mikeovi, aby konečne pozval Molly von a ja som to osobne veľmi prežívala. Na pilote ma oslovil však najviac druh humoru, ktorý je divákovi naservírovaný. Nesnaží sa vás poučiť, alebo vám silou mocou vtĺcť do hlavy, že ak nie ste modelkou, ihneď máte upaľovať na rotoped. Poukazuje totiž na iné stránky ľudí. Na to, že aj tí, čo vybočujú z perfektného obrázku o výzore v Štátoch sú v podstate milí a zábavní ľudia. Tiež ma potešilo, že humor nebol silený. Veď to poznáte, je tu hluché miesto, niekomu by mal ujsť poriadne hlasný… veď viete.

Mark Roberts (Two and a half men, The Big Bang Theory) odviedol naozaj kus dobrej práce. Nie len, že sa mu podarilo vytvoriť elegantný sitcom o súčasnom probléme, ale dosadil do neho aj dobré charaktery. Vidno, že postavy nebudú ploché a každý z nich sa môže nejakým smerom uberať. Dokonca aj predavač z bistra, do ktorého chodí Mike raňajkovať, čo prezentujú ako uštipačného Afričana. Z názvu seriálu usudzujem, že príbeh sa bude krútiť hlavne okolo sympatickej dvojice a ich priateľov a rodiny. Niečo takto svieže tu už dávno nebolo.

Moje hodnotenie je aj napriek kŕčovitému začiatku 8,5/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

 1. Sue | september 23., 2010 o 19:23 |

  Prečo Amíci točia len seriály o úplných extrémoch? Buď sú v tej show všetci krásni a chudí alebo zase všetci takýto guľatí. Ak by natočili seriál s oboma typmi ľuďmi bolo by to oveľa oveľa viac reálne. Just sayin’.

 2. Elendilka | september 23., 2010 o 19:46 |

  …a potom vymyslia Glee a nam vytecu mozgy.

 3. Tina | september 23., 2010 o 22:46 |

  Ja len malu pripomienku: idealnych je vraj 90-60-90… ale super napisane inak :) uvidime, ako sa serialu bude darit…:)

 4. Freak | september 23., 2010 o 22:55 |

  Mike and Molly mi príde ako najlepší tohoročný sitcom. Dostal ma už v prvých minútach. A možno to bude tým, že rada vidím „Sookie“ opať na obrazovke.

 5. Elendilka | september 23., 2010 o 23:23 |

  Kurnik sopa, fakt tam mam chybu :D ospravedlnujem sa, prave som si predstavila tie miery a smejem sa :D

 6. Michal | september 24., 2010 o 18:19 |

  No videl som, dalo sa,ale cakal som ze sa budem viac smiat, ale 8,5 by som tomu nedal,,,skor 7,5 ,ale ktovie mozno casom to skultovnie ako TBBT,,,a „Niečo takto svieže tu už dávno nebolo“ ale bolo-GLEE,Nurse Jackie,a momentalne 6.seria WEEDS ktora je uplne super a ODOST blatznivejsia a lepsia ako 4 a 5 seria….

 7. gabriella | september 26., 2010 o 11:56 |

  tak toto skusim ormknut, vyzera zaujimavo. „Sokie“ z Gilmoriek mam rada, pacila sa mi aj v Samantha Who?, ma to voj caro.
  Michal: “Niečo takto svieže tu už dávno nebolo” ale bolo-GLEE.. ja neviem co na tom serialy vidite.. to je tak pre vekovu kategoriu 12-18.. videla som par casti, koli tou velkemu povyku co bol okolo toho, ale zazrak sa nekonal, asi som uz na to stara :)

 8. podzimator | október 2., 2010 o 08:06 |

  Určitě nejhorší komediální pilot týhle sezóny (ještě horší než Running Wilde).

Napíšte svoj názor