SERIÁLY.kinema.SK

Námet o podvodníkoch seriálových či filmových tvorcov asi nikdy neomrzí, čoho výsledkom je nový dramatický televízny seriál z dielne stanice Fox s názvom Lone Star. Tvorca seriálu Kyle Killen sa na život podvodníkov snaží pozerať provokatívne a zároveň svojím pohľadom príliš nešokovať, čo sa mu veľmi nepodarilo, keďže pilotnú epizódu si pozrelo len 4.1 milióna divákov. Šepkalo sa, že Lone Star končí, no tieto klebety sa nenaplnili a seriál (zatiaľ) pokračuje.

Robert Allen (James Wolk) je podvodník z Texasu, ktorý vedie potajme dvojitý život. Ako Bob má ženu Cat (Adrianne Palicki), s ktorou žije v Houstone kým pracuje pre svojho svokra, ropného magnáta Clinta (Jon Voight). O niekoľko sto míľ ďalej žije svoj druhý život s priateľkou Lindsey (Eloise Mumford).

Odmalička utekal pred zákonom spolu so svojim otcom Johnom (David Keith), ktorý je, samozrejme, tiež podvodník a ešte dodnes, keď je Robert dospelý muž, má na svojho syna veľký vplyv. Robertovi sa tento štýl života nepáči, rád by prestal okrádať naivných ľudí, ktorým predáva imaginárne podiely na imaginárnych ropných vrtoch a keď mu Clint ponúkne prácu a zároveň možnosť začať nový, skutočný a poctivý život v jeho ropnej spoločnosti, neváha ani minútu.

Po pozretí vo mne pilot zanechal značne zmiešané pocity. Námet ako taký nie je zlý, v skutočnosti je zaujímavý, no v istých miestach akoby nebol dotiahnutý do konca. Robert Allen je sympatický, no na podvodníka pôsobí príliš milo. Nelogicky pôsobí aj jeho „poslušnosť“ voči otcovi, ktorý ho kvôli zisku dohnal do manželstva s Cat a vlastne všetkých podvodov.

Ak vás zo seriálovej ponuky tejto sezóny nič nezaujalo, nemáte vysoké nároky a hľadáte nejaký seriál, na ktorý by ste mohli pozerať namiesto učenia, Lone Star by sa vám mohol páčiť. Hoci nie je ničím svetoborný, ako oddychovka pôsobí príjemne; postavy síce nie sú ktovieako zaujímavé, ale pôsobia sympaticky, tak ako vynikajúco dosadená príjemná hudba. Mňa osobne to ale dostatočne neoslovilo, takže preto to hodnotím „iba“ na 6/10.

VIAC O TITULE:Komentáre

  1. glamo | september 29., 2010 o 08:03 |

    tak už sa bohužiaľ potvrdili a seriál je ako prvý v tejto sezóne zrušený… nepomohla ani výzva pre divákov, aby seriál podporili… druhú epizódu si pozrelo cca 3,2 milióna divákov a seriál končí… okrem pilotu bolo nakrútených ešte 5 epizód

  2. Tina | september 29., 2010 o 15:47 |

    veru tak, akurat rano som o tom citala…

Napíšte svoj názor